خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

آداب غذا خوردن خانواده سلطنتی

آداب غذا خوردن خانواده سلطنتی

آداب غذا خوردن خانواده سلطنتی

 

رسم و رسومات خانواده سلطنتی فقط به سبک لباس پوشیدن آن ها ختم نمی شود و جالب اینجاست که حتی ذائقه آن ها در غذا هم بستگی به رسم خانوادگی شان دارد و بر اساس قوانینی که تعیین کرده اند اجازه خوردن بعضی از غذاها را ندارند.

ماهی های صدف دار

خوردن ماهی های صدف دار مثل خرچنگ، صدف و میگو در خانواده سلطنتی ممنوع است. و دلیلش این است که این غذاها منبع مسمومیت غذایی هستند. اما به نظر می رسد که این قوانین در خانواده سلطنتی شکسته شده است البته نه توسط ملکه بلکه توسط پرنس چارلز. او گهگاهی این غذاها را امتحان می کند.

آب شیر

معمولا وقتی در سفر هستیم سعی می کنیم از آب شیر استفاده نکنیم چون ممکن است انگل ها و باکتری های موجود در آب های آلوده و تصفیه نشده باعث بیماری می شود. به همین دلیل شاید زیاد هم عجیب نباشد که خانواده سلطنتی ازخوردن آب شیر منع شده باشند.

سیر

درست است سیر با وجود فواید زیادی که دارد خوردنش در خانواده سلطنتی ممنوع است. علتش بد بو شدن دهان است. این قانون به نظر منطقی می رسد، اما کمی هم فداکاری می خواهد.

غذاهای سالم

خانواده سلطنتی از جمله انسان های سالمی هستند غذاهای سالم می خورند. پرنس چارلز قبل از این که رژیم ارگانیک اختراع شود عادت به خوردن غذاهای ارگانیک و تازه داشت.

نشاسته ممنوع

یکی از قوانینی که ملکه انگلیس تعیین کرده است حذف نشاسته از وعده نهار است. چگونه می توان ماهی و سبزیجات را بدون سیب زمینی میل کرد؟ ملکه الیزابت معمولا وعده نهار را تنها می خورد و متعلقات نشاسته را از این وعده غذایی کاملا حذف کرده است.

موس و انبه

تا به حال درباره غذاهایی گفتیم که خانواده سلطنتی دوست ندارند. اما غذاهایی مورد علاقه آن ها چیست؟ ملکه الیزابت علاقه زیادی به شکلات دارد به طوری که اگر موس شکلاتی جزو منوی غذایی آن ها باشد ظرف خالی آن از میز برمی گردد. البته ملکه الیزابت علاوه بر موس شکلاتی به انبه نیز علاقه زیادی دارد.

میوه ها و سبزیجات خانگی

در خانواده سلطنتی انگلیس میوه ها و سبزیجاتی که روزانه مصرف می شوند را خودشان پرورش می دهند. به گفته “کارولین راب” سرآشپز خصوصی پرنس چارلز و دیانا آن ها میوه ها و سبزیجات را خودشان پرورش می دادند و پرنس چارلز شخصا آن ها را می چید. حتی قارچ، گوشت بره و شیر گاو را از محصولات منحصر به خودشان استفاده می کنند.

باقیمانده غذاها دور ریخته نمی شود

در خانواده سلطنتی انگلیس هیچ غذایی نباید دور ریخته شود و باقیمانده غذاها نگهداری شده و در وعده بعد مصرف می شود.

 

کیت میدلتون خودش آشپزی می کند

همانطور که می دانیم خانواده سلطنتی انگلیس آشپز دارند اما پرنس ویلیامز و کیت میدلتون آشپز ندارند بلکه کیت میدلتون خودش برای خانواده کوچک خود آشپزی می کند.

غذای حیوانات خانواده سلطنتی انگلیس

در کاخ باکینگهام علاوه بر انسان ها حیوانات نیز غذاهای خوبی می خورند و آشپز برای سگ ملکه خرگوش و مرغ می پزد. آن ها برای اسب ملکه هویج پوست می گیرند.

 

 

منبع: بدونیم
نظرات کابران باهوک ریویو