خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

هالیوود؛ جذاب اما خطرناک!

هالیوود؛ جذاب اما خطرناک!

هالیوود؛ جذاب اما خطرناک!

همه شنیده ایم که فیلم های هالیوودی با استفاده از هزینه های سرسام آور و تجهیزات پیشرفته ای ساخته می شوند. اگر به ظاهر بازیگران فیلم های اکشن و حادثه ای هالیوود نگاه کرده باشید

متوجه می شوید که در اکثر موارد بازیگران دارای بدن هایی ورزیده هستند. این کار نه تنها برای زیبایی ظاهری بازیگر صورت می گیرد. بلکه نقش مهمی نیز در آمادگی بدنی بازیگر مذکور برای انجام حرکات اکشن و فیزیکی دارد. بدین ترتیب باید گفت که هر بازیگری باید از لحاظ جسمانی آمادگی لازم برای بازی در فیلم های هالیوودی را داشته باشد.

علاوه بر این همه می دانیم که هنر بدون زحمت و رنج نیز میسر نمی شود و بسیاری از بازیگران سرشناس جهان، خواسته یا ناخواسته چاره ای جز در آغوش کشیدن خطر و به خطر انداختن جان خود در هنگام ایفای نقش در فیلم های هالیوودی ندارند. در بسیاری از موارد تلاش این بازیگران برای به نمایش گذاشتن یک صحنه به شکل بسیار واقعی صدمات شدیدی را به بدن آن ها وارد می کند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با برخی از فیلم های هالیوودی که صدمات جبران ناپذیری به بدن بازیگران خود وارد کردند آشنا کنیم.

1.میلا کونیس در فیلم «قوی سیاه»

فیلم «قوی سیاه» از آن دسته فیلم های هالیوودی است که نگاهی عمیق و دقیق به دنیای رقص باله داشت و البته تاثیر بسیار بدی بر روی بدن بازیگران خود داشت. میلا کونیس در این فیلم نقش یکی از کسانی را بازی می کند که شخصیت ناتالی پورتمن را تحت تاثیر قرار می دهد. وی برای بازی باورپذیر در نقش یک بالرین نزدیک به ۱۰ کیلوگرم از وزن خود کاست و وزن او به حدود ۴۶ کیلوگرم رسید. وی با رعایت یک رژیم غذایی ۱٫۲۰۰ کالری در روز و دود کردن تعداد زیادی سیگار در طول روز به این میزان کاهش وزن دست یافت. به این همه سختی هم باید روزی چهار ساعت تمرین رقص باله به مدت هفت هفته متوالی را نیز اضافه کنید.

در پایان فیلم برداری ها کونیس دچار پارگی ربات و بریدگی ها و زخم هایی روی کمر خود شده بود. وی پس از پایان فیلم برداری ها توانست وزن خود را بازیابد اما به گفته خودش هیچ وقت دیگر نتوانست بدن سابق را داشته باشد. این تجربه کاری چنان برای وی دردناک بود که دیگر بازی در فیلم هایی که این میزان از فعالیت جسمی و تغییر وزن را طلب می کرد نپذیرفت.

2.هیلاری سوانک در فیلم «دختر میلیون دلاری»

وقتی که برای بازی در یک فیلم مربوط به دنیای بوکس قرارداد امضا می کنید باید بدانید که در نهایت دچار صدمات جسمی خواهید شد. هیلاری سوانک برای بازی در این فیلم چاره ای جز سر کشیدن چندین تخم مرغ خام برای هفته های متوالی نداشت. اگر چه قبل از این فیلم نیز وی بدن ورزیده و آماده ای داشت اما اعلام کرد که قبل از تمرینات آماده سازی برای فیلم «دختر میلیون دلاری»تا به این حد سختی نکشیده بود. وی برای بازی در نقش مگی فیتزجرالد باید وزن خود را افزایش می داد و برای رسیدن به هدف خود چاره ای جز وارد کردن روزانه ۴٫۰۰۰ کالری انرژی به بدن خود نداشت.

در واقع تمام این کالری باید از طریق خوردن پروتئین برای عضله سازی انجام می گرفت. وی گفته که مجبور بوده روزی ۶۰ سفیده تخم مرغ بخورد و قادر به انجام این کار نبوده است از این رو هر روز صبح سفیده ها را خام بالا می کشید. وی هر یک ساعت و نیم یکبار باید یک وعده پروتئین می خورد. حتی شب ها نیز چاره ای جز بیدار شدن و خوردن سهمیه پروتئین خود نداشت. علاوه بر این وی روزانه ۵ ساعت تمرینات شدید و طاقت فرسای فیزیکی انجام می داد و بدین ترتیب توانست بیش از ۱۰ کیلوگرم ماهیچه به بدن خود اضافه کند. در طول دوران آمادگی نیز بارها با خونریزی بینی و ضربات دردناک به صورت مواجه شد اما آسیب طولانی مدتی به او وارد نشد هر چند خاطره بد از خوردن تخم مرغ برای همیشه همراه او ماند.

3.رابرت دنیرو در فیلم «تنگه وحشت»

رابرت دنیرو از بازیگران سرشناس هالیوودی است که با در خطر قرار دادن سلامت جسمانی خود برای فیلم های هالیوودی غریبه نیست. برای مثال وی برای بازی در نقش جیک لاموتا در فیلم «گاو خشمگین» نزدیک به ۳۰ کیلوگرم به وزن خود اضافه کرد. اما دنیرو برای بازی در فیلم «تنگه وحشت» در نقش یک جنایتکار انتقام جو ۶ ماه تمرینات بدنی سختی را متحمل شد تا مقدار چربی بدن خود را به کمترین حد ممکن برساند.

او برای کاهش وزن مانند یک بوکسور حرفه ای عمل می کرد و در طول تمرینات آب نمی نوشید. حتی همین رویه را نیز هنگام فیلم برداری صحنه های مربوط به مشت زنی نیز در پیش گرفت. هنگامی نیز که به شدت تشنه می شد تنها آب را در دهانش چرخانده و سپس بیرون می ریخت. اما وی به این تغییرات فیزیکی قانع نبوده و به این بهانه که دندان هایش بیش از حد سالم و تمیز هستند با  پرداخت ۵٫۰۰۰ دلار به یک دندانپزشک از او خواست که دندان هایش را کمی ناجور و ترسناک کند. بعد از پایان فیلم برداری ها وی برای بازگرداندن دندان هایش به حالت قبلی بیش از ۲۰٫۰۰۰ دلار هزینه کرد.

4.شایا لباف در فیلم «خشم»

شایا لباف در خارج از فیلم هایش زندگی پردردسری دارد و به عنوان یک پسر بد شناخته می شود اما مشخص شده که وی در فیلم های هالیوودی نیز می تواند به همان اندازه سختگیر باشد.

در فیلم جنگی «خشم» وی نقش سربازی آمریکایی در جنگ جهانی دوم را بازی می کند که در نزدیکی خطوط دشمن گرفتار شده است.لباف بدون این که از طرف کارگردان یا تهیه کننده تحت فشار باشد تصمیم گرفت برای واقعی تر شدن نقشش در این فیلم به خود صدمه بزند. اگر چه در فیلم نامه به این موضوع اشاره نشده بود اما لباف فکر می کرد که شخصیت او در این فیلم باید یکی از دندان هایش را از دست داده باشد.

بدین ترتیب لباف یکی از دندان های سالم خود را کشید. لوگان لرمن که در این فیلم با لباف همبازی بود داستان ترسناک ترین تعریف می کند:” لباف به سمت راهرو رفت و ناگهان گفت : هی مرد می خوای یه چیز جالب ببینی؟ اینو داشته باش… چاقویی بیرون کشید و صورتش را برید. در تمام طول فیلم او این زخم های صورتش را باز می کرد”. شاید این کار زیاده روی باشد اما برئد پیت علام کرده لباف یکی از بهترین بازیگرانی بود که وی در طول سال های فعالیتش با او کار کرده است.

5.نیکول کیدمن در فیلم «مولن روژ»

بازی در فیلم موزیکال «مولن روژ»فشار زیادی به نیکول کیدمن وارد کرد. در طول یکی از صحنه های رقص وی از پله ها افتاده و دچار آسیب دیدگی زانو شد. علاوه بر این به دلیل طول کشیدن ریکاوری و تاخیر در به اتمام رسیدن فیلم برداری وی سه میلیون دلار از بیمه خود را از دست داد. مشکل زانو باعث شد که پس از سه هفته بازی در فیلم «اتاق وحشت» این پروژه را رها کند. علاوه بر این برای بازی در فیلم «کوهستان سرد» نیز این آسیب دیدگی باعث شد که از بخش قابل توجهی از دستمزد خود چشم پوشی کند. علاوه بر این وی به دلیل پوشیدن لباس های تنگ و کمر باریک در فیلم «مولن روژ» دچار شکستگی دنده نیز شد اما بسیاری از صحنه های فیلم را با همان دنده شکسته بازی کرد.

 منبع: روزیاتوسینما بازیگر بازیگران هالیوود
نظرات کابران باهوک ریویو