خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

به من نگاه کن

به من نگاه کن

«به من نگاه کن» یا «Look At Me» انیمیشنی زیباست، ساخته هنرمند متولد تایپه «سو هی کای» که در حال حاضر در بروکلین زندگی می کند. اولین انیمیشنِ این هنرمند «Looking For» نام داشت که روی سیر تکاملی زندگی بر روی زمین تمرکز داشت و حالا کای توجه خود را روی مشکلات جامعه مدرن معطوف کرده است. با توجه به جنبه های زندگی عاطفی ما که معمولا نادیده گرفته می شوند، کای به جستجو در احساس اضطراب و بیگانگی که هر روز به نوعی با آن درگیر هستیم پرداخته است. داستان درباره مردی است که می خواهد توجه دیگران را بدست بیاورد اما پیوسته نادیده گرفته می شود. او هر بار بیشتر احساس تنهایی می کند به طوری که قسمت هایی از بدنش به حالت شفاف در می آیند. این مرد قبل از اینکه کاملا خود را گم کند باید به دنبال راهی باشد.

 

کای خود درباره انیمیشنش می گوید:

«من معتقدم که تاکید بیش از حد بر اهمیت فرد ممکن است برای همه مناسب نباشد.

در جامعه ما همه به توجه دیگران نیاز دارند اما همه حرف می زنند و هیچ کس گوش نمی دهد و وقتی اینترنت و گوشی های هوشمند توسعه پیدا کردند همه چیز بدتر هم شد. وقتی آرزوی خود را که پیوسته در حال بزرگ شدن است را تعقیب می کنیم همه در حالت اضطراب و احساس تهی بودن فرو می رویم. هرچه بیشتر می خواهیم، پوچی بیشتری دریافت می کنیم».

او قبل از ساخت هر اثری خوب دربارۀ موضوع آن فکر می کند، جهان را نظاره می کند و سپس برداشتش را در آثارش بازتاب می دهد. انیمیشن «به من نگاه کن» در سال 2017 موفق به کسب جوایز بسیاری در جشنواره های سراسر دنیا ازکشورهای چین، اوکراین، کانادا، ژاپن، انگلیس، اسپانیا، ایتالیا، چک، اتریش، یونان و مکزیک شد.

 منبع: بدونیم


به من نگاه کن
انیمیشن
نظرات کابران باهوک ریویو