خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

کرکس هایی که کهکشانی شدند

کرکس هایی که کهکشانی شدند

امروز و به مناسبت سالروز تاسیس باشگاه بزرگ رئال مادرید ، و بعد از مقاله ای درباره حقایق باشگاه بارسلونا، بهتر است دریاره این بازشگاه بزرگ که به نوعی سمبل فوتبال اسپانیا نیز قلمداد می شود نکاتی جالب را بیان کنیم:

-زمانی که در اسپانیا جنگ های داخلی شروع شده بودو این کشور وضعیت خوبی را پشت سر نمی گذاشت ژنرال فرانسیسکو فرانکو دیکتاتور اسپانیایی توانست از پیروزی های باشگاه رئال مادرید بهترین استفاده را ببرد. او در جهت آشتی غرب با حکومت خود از وضعیت مطلوب این باشگاه در آن زمان استفاده کرد. هر چند که تاریخ گواه ظلم های بیشمار این دیکتاتور اسپانیایی بر مردم کشورش و تاثیرات منفی آن بر باشگاه بارسلونا است اما برای رئال یک حامی قدرتمند محسوب می شد. فرانکو در سال 1947 کشور اسپانیا را برای ساختن باشگاه سانتیاگو برنابئو بسیج کرد.اما فرانکو تنها حامی این تیم نبود بلکه این باشگاه از حمایت پادشاه آلفونسوی سیزدهم نیز برخوردار بودکه درسال 1920نشان سلطنتی خود را به این باشگاه اهدا کرد، و درست از همان سال شکل تاج بر روی آرم باشگاه نیز قرار گرفت.

- بعد از مرگ فرانکو در سال 1975، رقابت با دیگر باشگاه های اسپانیا، و رشد باشگاه های رقیب، کار را برای رئالی ها کمی سخت تر کرد.

-رئال مادرید تا کنون به همراه دو باشگاه دیگر این کشور بیلبائو و بارسلونا هرگز ازلا لیگا خارج نشده است.

-باشگاه رئال مادرید بنیان گذار فدراسیون فوتبال اسپانیا در 4 ژانویه سال 1909است، و اوج درخشش این باشگاه در دهۀ 50 بود.

- این تیم در دهۀ80 به تیم کرکس ها معروف شد و توانست 2 جام یوفا و 5 قهرمانی متوالی لالیگا و یک قهرمانی جام اسپانیا و سه قهرمانی سوپر کاپ اسپانیا را از آن خود کند.

- سریع ترین گل این باشگاه در ثانیه 14 بازی با گل رونالدو در بازی با اتلتیکو مادرید به ثمر رسید.

-بزرگترین حضور رئال مادرید در مسابقات کوپا دل ری در سال 2006 با جمعیتی 83،329 نفر بود. در سال 2011 نیز بعد از پیروزی رئال بر بارسلونا و زمانی که بازیکنان سوار بر اتوبوسی روباز در مادرید جشن گرفته بودند این جام از دستان سرخبو راموس رها شد و بعد از رفتن زیر چرخ های اتوبوس واز بین رفتن جام ، برای این رقابت ها جام جدیدی طراحی و ساخته شد.

- رئال مادرید از سوی فیفا به عنوان « موفق ترین باشگاه قرن بیستم» برگزیده شد.

-یک مطالعه دانشگاهی در دانشگاه هاروارد بر روی فوتبال نشان داد که باشگاه فوتبال رئال مادرید محبوب ترین تیم در جهان است و بیش از 228 میلیون هوادار دارد.

-باشگاه رئال مادرید تا قبل از سال 2016 ثروتمندترین باشگاه جهان بود اما درآخرین رتبه بندی جایگاهی بهتر از ششم کسب نکرد. باشگاه منچستر سیتی در این رده بندی مقام نخست را دارد.

-از تاسیس باشگاه تا کنون 22 نفر از مربیان این باشگاه اسپانیایی بودند. دیگر مربیان نیز از قبل بازیکن این باشگاه بودند، مانند زیدان که اولین مربی فرانسوی این باشگاه محسوب می شود.

- باوجود تمام افتخارات که این باشگاه کسب کرده اما تا کنون نتوانسته قهرمانی لالیگا و کوپا دل ری و لیگ قهرمانان را در یک فصل به خانه ببرد.

- تا کنون در رده‌ بندی انفرادی بین بازیکنان رئال مادرید و بارسلونا از لحاظ کسب جام، برتری مطلق از آن بارسایی‌ها بوده است.

- این تیم در سال 2016 توانست سه جام معتبر فوتبال در لیگ قهرمانان اروپا و سوپر جام اروپا و جام باشگاههای جهان را از آن خود کند.

- کریستیانو رونالدو تا کنون رکورددار گلزنی در رئال مادرید است، و توانسته بالاتر از رائول گونزالس و آلفردو دی استفانو قرار بگیرد.

- میشیل سالگادوبازیکن سابق رئال مادرید در عملی خیر خواهانه پیراهن خود را با جمله «تمام عشق من به مردم ایران ، قوی باشید» امضا کرد برای کمک به مردم زلزله زده کرمانشاه به حراج گذاشت.


کرکس هایی که  کهکشانی شدند
فوتبال ورزش مسابقۀ فوتبال رئال مادرید کریستیانو رونالدو
نظرات کابران باهوک ریویو