خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

زنان رها از وابستگی

زنان رها از وابستگی

زنان  رها از وابستگی

8 مارس روزی جهانی، که آغاز آن در سالهای 1909 در نیویورک و با حزب سوسیالیست شکل گرفت. پس از اعتراضات و جریانهای مختلفِ بخش هایی از اروپا و روسیه، نسبت به حق وحقوق زنان درجامعه، سرانجام جریانی که شکل گیری آن از فوریه شروع شده بود، در هشتم مارس سال 1975، به‌ عنوان «روز جهانی زن» در سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شد.

هرساله بسیاری از گروه ها در این روز با برپایی اجتماعات مختلف خواسته ها و نیازهایشان را مطرح می کنند.

در کشورما به دلیل شرایط مختلف و بعد از گذشت چندین سال نشریه«جمعیت پیک سعادت نسوان»در سال 1300، متشکل از زنانی روشنفکر و تحصیلکرده با گرایشی چپ درشهر رشت، این روز را برای اولین باردرایران به رسمیت شناختند.

هر چند امروزه و بعد از گذشت بیش از نیم قرن از تلاش های گسترده عمومی، هنوز بسیاری از کشورها نتوانستند به نحوی که شایسته زنان است آنها را از حقوق طبیعی شان بهره مند کنند، در این شرایط همچنان مشکلات زنان به شکل های مختلف در جهان نمود پیدا می کند.به طور مثال در کشورهای پیشرفته جهان هر سالِ آمار خشونت ها و آزارجنسی درزنان افزایش می یابد. اخیرا نمونه ای از این اعتراضات را در چهره های سرشناس هالیوود  که منجر به تشکیل کمپینی به نام زنان سینما علیه آزار جنسی شد، دیدیم. این موضوع در شبکه های اجتماعی بازتاب گسترده ای نیز با هشتگ «من نیز» را به وجود آورد.

 در واقع هشت مارس را می توان یکی از بهترین فرصتها برای انعکاس پیشرفت ها و دست آوردهایی دانست که با عزم راسخ زنان شکل گرفته است.

 شاید درنگاه اول این تنها عشق، هنر، ظرافت وزیبایی های ظاهری باشد که همواره نماد و معرف شناخت زنان در جهان بوده، اما با وجود همۀ این دیدگاه ها، جهان نمی تواند منکر چهره های نامدار و تاثیرگذارش در تاریخ باشد.

همچنان که در کتب آسمانی نیز زنانی در پاکدامنی و شایستگی شان همواره مورد ستایش قرار گرفته اند. 

هر چند بررسی مشکلات عدیده ای که زنان در طول تاریخ و تا کنون با آن درگیر بوده اند ازحوصلۀ این مقاله خارج است، اما بهتر دیدیم به مناسبت این روز،ازاین فرصت استفاده کنیم وبه بررسی یکی ازمشکلات زنان که ممکن است با آن مواجه باشند، بپردازیم؛ این مسئله، روانشناسی محبت بی تناسب در زنان است. مشکلی که زنان در آن به نام عشق به بسیاری از نیازها،ارزش ها و احساسات خود پشت می کنند تا بتوانند محبت وعشق مرد را برای خود حفظ کنند. مسئله ای که می تواند مشکل بسیاری از زنان در جهان باشد.

 اما پیشنهاد ما به شما برای بررسی بهتر این مشکل، و کسب اطلاعات بیشتر، مطالعه کتاب «زنان شیفته»است. در این کتاب شما، با مثال های فراوانی از زندگی اشخاص مختلف که در گیر این مسئله هستند، و را های مقابله با آن بیشتر آشنا می شوید.  

بر گرفته از کتاب زنان شیفته: «اگر شما هم درگیر همسری هستید که فکر و ذکرتان را به خود مشغول کرده ، بدانید که ریشه های این مشغله ذهنی به جای عشق هراس بوده است. زنانی که اضطرار گونه و بیش از حد تناسب محبت می کنند پر از هراس هستند،هراس از تنها شدن، هراس از اینکه ارزشمند نباشند، نادیده انگاشته شوند و فراموش گردند.ما عشمان را ارزانی مردها می کنیم به این امید که به پایان هراس برسیم. اما اگر محبت تولید محبت متقابل نکند به هراسمان اضافه می شود. وقتی با روشی که انتخاب کرده ایم به خواسته خود نمی رسیم بیشتر محبت می کنیم و گرفتار عشق بی تناسب می شویم.»زنان روز جهانی زن 8 مارس زنان شیفته
نظرات کابران باهوک ریویو