خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

نگران چاق شدن در تعطیلات نباشید

نگران چاق شدن در تعطیلات نباشید

نگران چاق شدن در تعطیلات نباشید

به گزارش بسیاری از خبرگذاری ها و به نقل از سازمان بهداشت جهانی بیش از 32 درصد از زنان و 19 درصد از مردان در ایران با مشکل چاقی مفرط مواجه هستند. هر چند که مسائل مختلفی چون کم تحرکی و تغذیه و سلامت و بهداشت روان و حتی وضعیت اقتصادی در این قضیه نقش به سزایی دارند. اما این مقاله در نظر دارد که به مسئله تغذیه آن هم مواد مصرفی که به راحتی در دسترس است و می تواند کمک مهمی در کاهش وزن و سوختن چربی ها داشته باشد، بپردازد.

با نزدیک شدن سال نو بسیاری از افراد در تب و تاب لاغر شدن و در ایام عید نیز با ترس از چاقی روبه رو هستند. معمولا بیشتر افرادی که معضل چاقی را دارند با پیشنهاد های گوناگون برای کاهش وزن هم مواجه می شوند . پیشنهاد هایی با رژیم های لاغری سخت و طاقت فرسا، که گذشته از سخت بودن موارد مصرفیشان ممکن است آنها را به دردسرهای زیادی از جمله پدیدار شدن دیگر بیماری های و یا در صورت نتیجه نگرفتن از تاثیرات روانی آن نیزدر امان نباشند. در هر صورت دور از ذهن نیست که بخواهیم در نظر داشته باشیم این گونه افراد چالش ها و مشکلات فراوانی در زندگی دارند و همیشه اولین نکته ای که به ذهن بیشتر ما می رسد پر خوری در این گونه افراد است . هر چند که تنها این نکته نمی تواند عامل اصلی این مشکل باشد اما تغذیه درست و استفاده از خوراکی ها و نوشیدنی هایی که به سوخت چربی و کاهش وزن کمک می کنند.

مصرف این خوراکی ها و نوشیدنی ها که به راحتی و با روش هایی بسیار آسان در دسترس همه قرار دارند و به غیر از مورد مصرفی آن در کاهش وزن، برای بسیاری از بیماری ها نیز مفید هستند.این پیشنهاد به افرادی است که از چاقی رنج می برند و هنوز به مرحلۀ بیماری های ناشی از چاقی مفرط گرفتار نشدند. با ادامه مطالب در این زمینه با ما همراه باشید:

-استفاده از زردچوبه یکی از توصیه های ما به شما برای سوخت چربی است. استفاده از این ادویه،خاصیت چربی سوزی و سم زدایی در کبد را دارد و از تشکیل بافتهای چربی جلوگیری می کند. شما می توانید از این ادویه، هم درطعم دادن به مواد گوشتی و غذاها و هم با دم کردن آن در آب جوش و اضافه کردن مواد شیرینی مثل عسل استفاده کنید.

-شما می توانید با مصرف زنجبیل به صورت چای با آب لیمو کمک زیادی به بهبود هضم غذا و از بین رفتن اشتهایتان در طول روز کنید؛ ترجیحا زنجبیل تازه و رنده شده استفاده شود. از نکته قابل توجه این خوراکی معطر، در سوخت و ساز چربی های اضافه در بدن غافل نباشید. این نوشیدنی برای کسانی که داری وزن مناسب هم هستند با مصرف کمتر توصیه می شود. در این شرایط شما می توانید وزن ایده آل خودتان را ثابت نگه دارید.

-دارچین گذشته از عطر و بوی دل انگیزش تثبیت کننده قند خون نیز محسوب می شود. خوردن دارچین به مدت نصف روز، قبل از مصرف غذاهای پر قند، کمک خوبی است برای بالا نرفتن افزایش قند خون در بدن شما محسوب می شود، چرا که در رژیم های لاغری مصرف مواد کم قند بسیار موثر تر از کاهش خوراکی های که کالری کمتری دارند، است.

گذشته از سه موردی که جزئی تر به موارد چربی سوز بودن آنها اشاره شد ادویه هایی مانند فلفل سیاه ،زیره، هل و گیاه خردل نیز کمک خوبی برای سوخت و سازغذا در بدن و کاهش چربی ها می تواند باشد . به غیر از مصرف ادویه ها در کاهش وزن، خوردن بعضی از نوشیدنی ها نیز در کاهش وزن نقش موثری دارند. خوردن آب رادر طول روز و دمنوش های مفیدی مانند چای سبز و چای ترش را هم فراموش نکنید:

مصرف نوشیدنی هایی مانند آب لیمو همراه با آب ولرم، قبل از صبحانه و ناشتا، اضافه کردن تکه هایی از سیب و چوب دارچین به آب آشامیدنی و مصرف آن در طول روز، می توانند از جمله نوشیدنی هایی باشند که در صورت داشتن اضافه وزن، به رژیم غذاییتان اضافه کنید. در نظر داشته باشید که مصرف بی رویه در هر کدام از این موارد می توانند مشکل ساز نیز باشند .پس با استفاده برنامه ریزی شده از آنها و رعایت دیگر موارد مانند مصرف کالری کمتر و ورزش ، به رهایی از چاقی  و سلامتی بدنتان بیشتر کمک کنید.رژیم غذایی سالم رژیم های لاغری چاقی مفرط خوراکی های چربی سوز نوشیدنی های چربی سوز
نظرات کابران باهوک ریویو