خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی

با آمدن بهار و دل مشغولی های آخر اسفند ، فکر برنامه ریزی برای سفر و دور ماندن، چند روزی از دغدغه هایی که نزدیک یک سال ما را با خود درگیر کرده، حس هیجان و شادی بخشی برای همه ما داشته و دارد؛ بیرون رفتن از شهر و دیدن دوبارۀ مناظر و کوهستان ها که زندگی و امید را در ما دوباره بیدار می کند و یا دیدن مناطق تاریخی که  تلنگری در یاد آوری ما برای داشتن فرهنگی غنی محسوب می شود.

سفر کردن با همه خوش گذرانی ها و شادی ها و تجربه های تازه ای که دارد در بعضی از مواقع هم ممکن است ما را برای دیدن بعضی از مناظر که در بین کوپه ای از زباله ها جا گرفتند متاثر و شرمگین کند.

اما  راهکار های زیادی برای عمومی کردن فرهنگ سفرهای سالم، به دور از دغدغه های امروزی و سختگیری ها وپیچیدگی های زندگی وجود دارد که می تواند کمک خوب و موثری برای تعدد سفر و در نتیجه نهادینه کردن آداب سفر به بهترین صورت را داشته باشد.

برای بسیاری از ما زندگی و  شرایطی که در آن هستیم خودش به اندازه کافی سخت هست بنابراین برای سفر و کوچ کردن موقت از محیطی که برای شما هاله هایی از استرس و فشار کاری دارد، کمی بی خیالی و ساده زیستن می تواند تجربه های شادی رو به دور از استرس و نگرانی داشته باشد. هر چند که سفر کردن با ماشین شخصی، در جاده های پر پیچ و خم تا سفر کردن با وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس و قطار و هواپیما هر کدام به تنهایی می تواند تجربه های جدید و متفاوتی را برای ما داشته باشه البته به همراه برنامه ریزی های که خاص هر کدوم از این گزینه ها است. اما یکی از  نمونه  های جالب برای سفرهای بدون هزینه و واقعی هیچ هایکرها هستند.

هیچ هایکر ها چه کسانی هستند و تفاوت سفر این گونه افراد در چیست؟

 اگر فرد و یا افرادی را همراه با کوله پشتی مایحتاجشان که کنار جاده ها با حالت خاصی از ایستادن و یا با نوشتن مقصد مورد نظر با چهره های خندان دیدید. توقف کنید چرا که می توانند همسفران خوبی برای شما تا مقصد مورد نظرتان باشند.

این افراد با سفرها و تجربه های فراوانی که داشتند می توانند تا مقصد مورد نظرشان همسفر خوبی برای شما باشند. آنها  می خواهند با رانندگانی که مقصدشان با آنها یکی است به صورت رایگان همراه شوند. هیچ هایکرها با تجربه یه سفر لذت بخش و خاطره انگیز رو به دور از نگرانی ها در حین ساده بودن با هزینه های بسیار کم تجربه می کنند. در واقع این افراد بهترین معرف برای درک و لذت از واژه سفرهستند. در دنیایی که بی اعتمادی و ترس و اضطراب از غریبه ها موج می زند . سوار کردن یک هیچ هایکر جرقه و روزنه های برای تداوم بخشیدنِ جریان امید و مهربانی است. کسانی که هیچ هایکر می کنند، با وجود سختی ها و پیاده روی هایشان ، خیلی خوب یاد می گیرند که چه طور در لحظه زندگی کنند و شاد باشند. تجربه این سفرها اعتماد به نفس آنها را بالا می برد و یا می گیرند که با  شیوه ای از زندگی بدون برنامه ریزی های سفت و سخت زندگی کنند. شاید اینگونه سفر ها برای خیلی ازانسانها سخت و طاقت فرسا باشد اما هیچ هایکرها دل به جاده می زنند برای کشف و ماجراجویی های انسانهای جدید و مکان های مختلف. این سفرها به آنها کمک می کند تا برای شروع تصمیم ها و راه های مهم در زندگی، مصمم و با اراده باشند.  

همیشه سفر کردن برای ما  تجربه ها و لحظات لذت بخشی دارد که به همراه خانواده و یا دوستانمان در سفر سپری کردیم. در پایان بهتراست که خستگی سفر را روی زمین بگذارید و با فکر و ایده های جدید تلاشی دوباره برای کشف حقایق و دیدن مهربانی در انسانها کنیم تا روز و روزگارمان به خوشی سپری شود.مطالب مرتبط

طبیعتی  منحصر به فرد در کرانه ی عمان
تکنولوژی؛ همسفری با تجربه
2 فوریه روز جهانی تالاب ها

نظرات کابران باهوک ریویو