خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

سمبل مهندسی انگلیس

سمبل مهندسی انگلیس

سمبل مهندسی انگلیس

 

هنری رویس پسر یک آسیابان بود که از همان ابتدا به دلیل علاقه و سر و کارداشتن با کارهای فنی، جذب این صنعت شد. مدتی بعد یک شرکت مهندسی در منچستر راه انداخت و اولین محصول آن یک چهارچرخه ناقص فرانسوی بود که در سال 1903 به عنوان جایگزینی برای یک مدل دیگر آن در نظر گفته شده بود. بین سال های 1901 تا 1903 موتورهای دو سیلندر دکاویل و دودیون را تولید کرد. سپس با چارلز رولز پسر یکی از فروشنده های کالسکۀ بدون اسب موفق، آشنا شد. رولز از کودکی به تعمیر موتور خودرو علاقه داشت و کارش را در سال 1902 با واردات خودروهای فرانسوی آغاز کرده بود و در 18 سالگی نخستین خودروی زندگی اش را ساخته بود.

از سویی دیگر رویس نیز پنج نوع خودروی متفاوت با قدرت های ده، بیست و سی اسب بخار تولید کرد و سرانجام حاصل مشارکت چارلز استورات رولز و هنری رویس منجر به تاسیس شرکت خودرو‌سازی رولز رویس لیمیتد در سال 1906 در منطقۀ گودوود انگلیس شد. همکاری این دو نفر شش سال بیش تر دوام نیاورد چرا که چارلز رولز در سال 32 سالگی در یک سانحۀ هوایی از دنیا رفت. پس از او هنری رویس به تنهایی اداره شرکت را به دست گرفت. رولس در سال 1930 به پاس خدمات ارزنده ای که به خصوص در جنگ جهانی اول برای ساخت موتورهای هواپیمای ارتش انگلیس ارائه داده بود، لقب شوالیه را از آنِ خود کرد و سرانجام در سن هفتاد سالگی از دنیا رفت.

رولز رویس در سال 1914 تولید موتورهای هواگرد را هم به تولیدات خود اضافه کرد. اما دولت انگلیس چندین سال بعد در سال 1971 برای جلوگیری از ورشکستگی دارایی این شرکت را ملی اعلام کرد و دو سال بعد کمپانی رولز رویس به دو شرکت رولز رویس موتورز و رولز رویس هلدینگ تفکیک شد. پس از آن مدیریتش در سال 1980 به شرکت ویکرز که یک شرکت دولتی انگلیسی بود، داده شد؛ تا اینکه در سال 1987 رولز رویس خصوصی شد و فولکس واگن آن را خرید. این کمپانی در نهایت در سال 1998 به کمپانی بی ­ام­ و سپرده شد.

توافق میان این دو شرکت تا سال 2002 اعتبار داشت و از آن سال به بعد شرکت بی­ ام ­و فقط حق بهره گیری از نام رولز رویس را داشت و شرکت فولکس واگن نیز موظف بود نام خودروهای خود را از رولزرویس بنتلی به بنتلی تغییر دهد. نام تجاری رولز رویس اینک تنها متعلق به شرکت بی ­ام ­و است. از هنگامی که بی ­ام ­و هدایت رولز رویس را به دست گرفت، چهار مدل خودرو به بازار طراحی و عرضه کرد : رولز رویس فانتوم، رولز رویس فانتوم کروکی کوپه، رولز رویس فانتوم کوپه، رولز رویس گوست

 

رولز رویس فانتوم از سال 2003 تا کنون تولید شده است. این خودرو به موتور دوازده سیلندری با حجم 6/7 لیتر مجهز است که قیمتی بالغ بر دویست و پنجاه هزار پوند دارد. در اینجا به بررسی مشخصات فیزیکی مدل فانتوم می پردازیم.

می شود از رولز رویس مدل فانتوم به عنوان ققنوسی یاد کرد که رویای ساخت خودروهای افسانه ای که سرآمد مُد در قرن 21ام بودند را دوباره زنده کرد. این ماشین علاوه بر داشتن تمام جلوه های سلطنتی که از آن انتظار دارید، مثل فضای داخلی مجلل و پیچیده، شامل چرم طبیعی درجه یک اروپایی، اجزای چوبی بسیار زیبا و پولیش خورده و سواری بسیار عالی و بی سر و صداست. از تکنولوژی بسیار پیشرفته ای هم برخوردار است مثل: سقف شیشه ای که توسط چراغ های ستاره مانند روشن شده، پانزده بلندگوی 9 کاناله با قدرت 420 وات، سیستم پخش صوتی حرفه ای، یک گیربکس شش دندۀ اتوماتیک و همین طور بسیاری تجهیزات عالی دیگر. رولز رویس یعنی کیفیت استثنایی، زیبایی کلاسیک و عملکرد شگفت آور

این برند ماشین که با دو حرف RR شناخته می شود، توسط تکنولوژی پیشرفته مالکین فعلی اش، یعنی شرکت بی­ ام ­و دوباره احیا شد. با این وجود فانتوم هنوز اصالت انگلیسی خودش را حفظ کرده است؛ یعنی هنوز می توانید چترهایی که داخل ماشین جاساز شده است، را ببینید. چترهای مخفی شده از جنس تفلون که با فشار یک دکمه ظاهر می شوند. احساس راحتی ای که از نشستن داخل این ماشین به شما دست می دهد، به خاطر وجود چرم و قطعات چوبی ای است که علاوه بر راحت بودن به بهترین نحو توسط دست ساخته شده اند و همین خصوصیات آن را به یکی از بهترین خودروهای دنیا تبدیل کرده است.

اما اجازه ندهید این زیبایی ظاهری شما را فریب دهد! در دل این ماشین زیبا و سلطنتی یک هیولای دوازده سیلندری نهفته شده که می تواند ظرف مدت 5/9 ثانیه سرعت این ماشین سنگین را از صفر به صد کیلومتر در ساعت برساند.

شرکت رولز رویس بالاترین میزان فروش خود را در سال 2011 به دست آورد. این شرکت موفق شد سه هزار و پانصد و سی و هشت دستگاه خودرو در سراسر جهان بفروشد.
نظرات کابران باهوک ریویو

birjandi hassan

  1396/12/24 18:21:14

مقاله خواندنی ای بود.

1 0