خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

7 مکان رویایی که قبل از مرگ باید دید

7 مکان رویایی که قبل از مرگ باید دید

7 مکان رویایی که قبل از مرگ باید دید

پاتریشیا شولتز جهانگردی است که بارها به نقاط مختلف دنیا سفر کرده است. چشم اندازها را دیده، غذاها را چشیده و در نهایت فرهنگ های هر قاره را لمس کرده است. او در اینجا هفت کشور شگفت انگیز را معرفی کرده است که هرکسی باید در طول عمر خود حداقل یک بار به آنجا سفر کند.

1.پرتغال

«پرتغال را فراموش نخواهید کرد». این را شولتز می گوید. وقتی از پایتخت پرتغال، لیسبون صحبت می کند، چشم هایش برق می زند. شهری که یک خط ساحلی زیبا و یک سنت کهن دارد که به مورها (اهالی شمال آفریقا) باز می گردد. این یک واقعیت است که پرتغال تا همین اواخر گوهر پنهان اروپا بوده است. کشوری که همیشه با تمام زیبایی هایش وجود داشته، اما برای سال ها زیر سایۀ اسپانیا مخفی بوده است.

 

2.تایلند

شولتز تایلند را در سه کلمه وصف می کند: عجیب غریب، زیبا و فریبنده

پربازدیدترین پایتخت دنیا، بانکوک است که خود را به رخ مسافران می کشد. تایلند به منزلۀ کشوری با طیف گسترده ای از تجربه های گوناگون است که باعث می شود مسافرانی که از آن بازدید می کنند، بارها و بارها دوباره به آن بازگردند. شولتز توصیه می کند پس از آنکه نهایتِ لذت را از جاذبه های توریستی جذاب و مکان های با عظمتِ بانکوک بردید؛ با یک پرواز یک ساعته خود را به پیانگ مای در شمال تایلند برسانید. در اینجا قلب تاریخی کشور را با بازارهای شبانۀ شلوغ و پرستشگاه های مهیج بودایی خواهید دید.

 

3.ایرلند

شولتز ایرلند را مکان مورد علاقۀ  همیشگیِ مسافران آمریکایی می داند. او پیشنهاد می کند برای یک تجربۀ کاملا فراموش نشدنی در  ایرلند، در قلعۀ پنج ستارۀ اشفورد اقامت کنید. این قلعه ویژگی هایی دارد که قابل وصف شدن نیست. به عقیدۀ شولتز، اینجا، مجلل ترین مکانی است که می توانید کل شبانه روز را در آن بگذرانید. این قلعه در قرن سیزده در سیصد و پنجاه قطعه زمین در منطقۀ مایو ساخته شد که متعلق به خانوادۀ افسانه ای گینس بود و حالا میزبان ماجراجویانی است که به ایرلند سفر می کنند.

یک روز ماهیگیری، شکار با باز و خوردن نوشیدنی جلوی آتش حس خوبی دارد. حداقل ما که اینطور فکر می کنیم.

 

4.نروژ

نروژ به مناظر بی نظیر طبیعیش معروف است. از فلات های پرهیجان تا نورهای شمالی که به «خورشید نیمه شب» معروف است، شگفتی های طبیعی زیادی در این بهشت اسکاندیناویایی وجود دارد. علی رغم برچسب قیمت های بالا، نروژ، کشور نسبتا گرانی نیست، اما به طرزی باورنکردنی امن است و بسیاری از مردمانش به انگلیسی صحبت می کنند. شولتز می گوید: همۀ این چشم اندازها را در اسلو-پایتخت باشکوه نروژ-می بینید. پس از گردش در اسلو، به برگن بروید؛ جایی که می توانید با یک کشتی کروز سفر کنید و سواحل غربی تماشایی نروژ را ببینید.

 

5.پرو

ماچوپیچو مکانی است که همیشه شما را به هیجان خواهد آورد؛ پربازدیدترین مکان در آمریکای جنوبی!

یکی از به یاد ماندنی ترین شخصیت هایی که شولتز در سفر به پرو با او آشنا شد، ادیث است. ادیث تا قبل از آنکه به ماچوپیچو بیاید، پایش را خارج از نیوجرسی نگذاشته بود. اما یکدفعه تصمیم می گیرد برای سالگرد نود سالگی اش، به ماچوپیچو برود و آن را عملی می کند. اگرچه ادیث معتقد است هیچ گاه برای ترتیب دادنِ سفر به فهرست مقاصدی که سال ها در کشوی میزمان خاک خورده، دیر نیست. اما ممکن است یک ضرب الاجل برای شهر گمشدۀ اینکاها وجود داشته باشد، زیرا این محوطۀ تاریخی در خطر فروریختن  قرار دارد. به همین دلیل ماچوپیچو هرساله با حجم زیاد ترافیک مسافران پیاده روبروست. 

پس تا دیر نشده، بجنبید!

 

6.ترکیه

مناظر خشک منطقۀ کاپادوکیای ترکیه یکی دیگر از مناطق اعجاب انگیز برای سفر است. برای یک دیدِ پرنده از این منظرۀ صخره ای می توانید سوار بالون شوید و هوای گرم آن را حس کنید. پس از بالون سواری در کاپادوکیا به استانبول بروید. اینجا تنها مکانی است که می توانید فرهنگ اروپایی و آسیایی، هر دو، را در این شهر ببینید.

 

7. هاوایی

هاوایی یک منطقۀ بی نظیر از ادغام فرهنگ آمریکایی و پولینزی است. اگرچه زبان انگلیسی در همۀ هشت جزیره صحبت می شود و پول رایجش دلار است، اما فرهنگ بومی پولینزی نه تنها زنده مانده؛ بلکه رونق هم گرفته است؛ که این ویژگی در هیچ یک از چهل و نه ایالت دیگر آمریکا وجود ندارد.

منبع: ریدرزدایجستمطالب مرتبط

طبیعتی  منحصر به فرد در کرانه ی عمان
تکنولوژی؛ همسفری با تجربه
2 فوریه روز جهانی تالاب ها

نظرات کابران باهوک ریویو