خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

تخم مرغ های رنگی

تخم مرغ های رنگی

تخم مرغ های رنگی

بهار پشت در است، کمتر از 3 روز دیگر نوروز از راه می رسد، سفره هفت سین تان آماده است؟ سبزه های تان قد کشیده اند؟ سمنو را خریده اید؟ سکه ها را برق انداخته اید؟ راستی حال تخم مرغ رنگی های تان چطور است؟ آن ها را رنگ کرده اید؟

آماده اند تا بر سر سفره حاضر شوند یا هنوز هم همان طور سفیده مانده اند تا شما برایشان تصمیم بگیرید؟ البته می دانم که تصمیم گرفتن برای تزیین تخم مرغ ها یکم سخت است.  در این مطلب به شما آموزش می دهیم که چگونه می توان به سادگی تخم مرغ رنگی امسال خود را تهیه کنید:

-تخم‌مرغ‌های پارچه‌ای

با تکه‌های ریز پارچه‌های رنگی و زیبا می‌توانید تخم‌مرغ‌های سفره هفت‌سین خود را تزیین کنید. برای این منظور، پارچه‌ها را به نوارهای باریک برش دهید و آنها را با چسب به تخم‌مرغ بچسبانید.

-تخم‌مرغ‌های هنری

احتمالا راز درست کردن این تخم‌مرغ‌ها را نمی‌دانید! برای این کار یک لایه نازک دستمال توالت را به آرامی به سرکه آغشته کنید و آن را دور تخم‌مرغ بپیچید. سپس به آرامی در تیوپ رنگ را باز کرده و روی دستمال فشار دهید. پس از خشک شدن دستمال را از روی آن بردارید، تخم‌مرغ شما آماده است.

-تخم‌مرغ‌های کاموایی

از یک طرف تخم‌مرغ شروع کنید به چسباندن کامواهای رنگی به بدنه. برای این منظور باید از چسب حرارتی استفاده کنید. در ضمن هر دور نخی که روی تخم‌مرغ می‌چسبانید را با انگشت کمی فشار دهید تا در جای خود محکم شود.

- تخم‌مرغ‌های خال‌خالی

برای درست کردن این تخم‌مرغ باید چسب‌های رنگی را با کمک پانچ به صورت دایره‌های کوچک برش دهید و سپس روی تخم‌مرغ بچسبانید. این چسب‌های رنگی را به‌راحتی می‌توانید در فروشگاه‌های نوشت‌افزار پیدا کنید. 

- تخم‌مرغ‌های متالیک

رنگ‌های طلایی و نقره‌ای بهترین رنگ‌ها برای تزیین هستند چون حتی به ساده‌ترین دکورها جذابیت خاصی می‌بخشند. به سادگی با اسپری رنگ تخم‌مرغ‌ها را رنگ کرده و پس از خشک شدن با ماژیک طرح‌های ساده و خلاقانه به آنها اضافه کنید. 

تخم مرغ هایی با تزیینات برجسته

 

ابتدا به وسیله یک مداد روی تخم مرغ ها نقش های مورد علاقه تان را بکشید و سپس روی آن را با لاینر های مخصوص هنر ویترای (نقاشی روی شیشه) بکشید. این لاینر ها خط های برجسته ای را ایجاد می کنند که می تواند ظاهری متفاوت و جذاب به تخم مرغ های امسال سفره هفت سین شما ببخشد. 

-ظرف های متفاوت برای تخم مرغ های رنگی سفره هفت سین 

شما می توانید برای تخم مرغ های رنگی سفره هفت سین تان ظرف های متفات و جذاب در نظر بگیرید تا بیشتر به چشم بیایند. مثلا می توانید برای آن ها ظرف هایی از جنس شاخه های خشکیده درختان درست کنید. این ظرف های یادآور لانه پرنده ها خواهد بود و زیبایی خاصی را به سفره هفت سین شما می بخشد.

 

-سطح تخم مرغ ها را با یک رنگ تیره رنگ بزنید. سپس با استفاده از راپید سفید یا قلموی نازک و رنگ سفید نقوش ظریف و نقطه ای رسم کنید.

-سطح تخم مرغ ها را با آب جعفری رنگ آمیزی کنید و از پولک هایی با طرح و رنگ دلخواه برای تزیین استفاده کنید.

-برای رنگ آمیزی تخم مرغ ها، آنها را با پوست پیاز قرمز بجوشانید. همچنین می توانید ظرفی را از آب و رنگ گواش یا اکریلیک تهیه کرده و تخم مرغ را درون آن غوطه ور سازید تا رنگ دلخواه شما را به خود بگیرد.

-ابتدا تخم مرغ ها را به رنگ دلخواه در بیاورید سپس از خط نوشته هایی بر روی آن استفاده کنید. می توانید از اشعار زیبا و یا تبریک عید به عنوان نمونه هایی استفاده کنید.

-بر روی تخم مرغ اشکال زیبایی مانند گل، برگ، قلب، ستاره و ... را بچسبانید و بعد از رنگ آمیزی تخم مرغ و خشک شدن رنگ، اشکال را بر دارید.

-چند کاغذ رنگی با رنگ های شاد تهیه کنید. سپس با دستگاه پانچ آنها را سوراخ کنید. خرده های سوراخ شده کاغذ را بر روی تخم مرغ ها با اشکال مناسب بچسبانید.

-استفاده از تکه‌های پارچه که در خانه بدون استفاده هستند یک ایده مقرون به صرفه دیگری است. می توانید علاوه بر چسباندن پارچه ها از انواع دگمه های بدون استفاده در خانه هم برای تزیین استفاده کنید.

-چند ماژیک با رنگ های متفاوت تهیه کنید و سطح رویه تخم مرغ ها را با تکنیکی نامنظم رنگ آمیزی کنید.

-استفاده از تکه های صفحات روزنامه یا مجله و چیدمان نامرتب آنها بر روی سطح تخم مرغ ها، یک طراحی خاص خلق می کند.

-یکی از پیشنهادهای تزیین تخم مرغ، کاغذ کادو است. ابتدا کاغذ کادو با طرح دلخواه را خریداری کنید سپس طرح و نقش ها را دوربر کنید و با چسب بر روی سطح تخم مرغ ها بچسبانید.

منبع: چیدانهتخم مرغ های رنگی تخم مرغ عید سفره هفت سینمطالب مرتبط

ماجرای ریش رستم چیست؟!
2 فوریه روز جهانی تالاب ها
5نکته ساده اما مفید برای داشتن پوست سالم

نظرات کابران باهوک ریویو