خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

چرخش های بی پایان

چرخش های بی پایان

چرخش های بی پایان

باله نوعی رقص است که در قرن 15 میلادی در رنسانس ایتالیا ایجاد شد و بعدا در فرانسه و روسیه گسترش یافت اما در فرانسه، باله بیشتر تحت نفوذ اشراف توسعه پیدا کرد.

تغییراتی که در سبک و تکامل باله انجام شد منشا جغرافیایی داشت:مانند رقص باله روسی، باله فرانسوی و باله ایتالیایی. تغییرات بعدی  در این رقص مانند باله معاصر و باله نئوکلاسیک است، و تعدادی از سبک های باله با روش های آموزشی خاصی که معمولا به نام سازندگان آنها نامیده می شد، مرتبط می شوند. باله های کلاسیک سنتی معمولا با همراهی موسیقی کلاسیک اجرا می شوند و از لباس های متناسب و صحنه ای ، در حالیکه باله های مدرن مانند آثار نئوکلاسیک اغلب در لباس های ساده مانند کت و شلوار  استفاده می شود.

رشد فعالیت باله در فرانسه پس از 1830 کاهش پیدا کرد، اما در دانمارک، ایتالیا و روسیه ادامه یافت.علاقه و ورود رقص باله به اروپا توسط سرگئی دیگیلوف در آستانه جنگ جهانی اول بود.

هر چند که در قرن بیستم، باله نفوذ گسترده ای بر دیگر ژانرهای رقص داشت و شامل رقصنده های مشهوری چون آنا پاولوا، گالینا اوگانووا، مارگوت فونتین، میشل باریشنیکوف، آرتور میچل می شد. و در بیشتر مدارس مختلف جهان آموزش داده شد.

هر آنچه که می خواهید درباره حرکات نمایشی باله بدانید، را در انیمیشن زیر ببینید:

برای درج زیرنویس، می توانید روی گزینه دوم (سه نقطه) از سمت راست ویدیو کلیک و زبان مورد نظر را انتخاب کنید.رقص باله
نظرات کابران باهوک ریویو