خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

10 غذای عجیب و حتی مرگبار

10 غذای عجیب و حتی مرگبار

10 غذای عجیب و حتی مرگبار

ما انسان ها علاقه زیادی به ریسک کردن داریم  و به نحوی می خواهیم شانس خود را امتحان می کنیم. مثلا شرکت در قرعه کشی و یا بازی های خطرناک. برخی افراد با امتحان کردن غذاهای جدید و گاها عجیب غریب خود را به چالش می کشند و با ریسک کردن، روزمرگی های خود را تغییر می دهند. اگر آدم ریسک پذیری هستید و می خواهید شانس خود را بیازمایید، این غذاها را امتحان کنید. امتحان کردن بعضی از این غذاها برابر است با مرگ! پس پیشنهاد می کنیم با شناخت و آگاهی کامل به سراغ آن ها بروید.

 

ماهی فوگو

این غذای خوشمزه ژاپنی حاوی یک ماده سمی کشنده به نام تترودوتوکسین در پوست، تخمدان ها و کبد است. آشپزها باید برای درست کردن این غذا به اندازه کافی حرفه ای باشند و دوره آموزشی آن که حداقل ۳ سال طول می کشد را دیده باشند. رستوران هایی که فوگو سرو می کنند تحت قوانین سخت ژاپنی کنترل می شوند. تا کنون هیچ پادزهری برای سم فوگو کشف نشده است.

 

مغز میمون

این غذا برای برخی یک غذای لذیذ به شمار می آید و برای برخی دیگر مشمئزکننده و وحشیانه که در برخی قبایل آفریقایی و آسیایی سرو می شود. امروزه خوردن این غذا ممنوع اعلام شده است. به عنوان مثال در چین سرو مغز میمون حکم ۱۰ سال زندان دارد. خطر سرو این غذا ابتلا به بیماری کروتزفلد یاکوب نوعی جنون گاوی تحلیل برندۀ مغز انسان است که منجر به مرگ می شود.

 

بادام هندی خام

بادام هندی خامی که در مغازه ها می بینید برای از بین بردن ماده سمی اوروشیول که در پیچک های سمی نیز وجود دارد بخارپز شده اند.

 

هاکارل

هاکارل غذایی است که از گوشت نوعی کوسه گرینلند درست می شود که نه کلیه دارد و نه مجاری ادراری. پس تمام سموم بدن مستقیما داخل پوست آن جذب می شود. هاکارل با یک سیستم خاص تخمیر نگهداری می شود و ۵ الی ۶ ماه برای خشک شدن آویزان می شود. این غذا با نان چاودار سرو می شود.

 

میوه (Pangium edule)

این میوه شیرین و خوشبو از میوه های بومی مالزی است و برای این که ماده سمی هیدروژن سیانید موجود در آن از بین برود پروسه آماده سازی پیچیده ای دارد. برای آماده کردن آن باید پوستش را جدا کرده بجوشانید و به مدت ۴۰ روز در پوست موز و خاکستر دفن کنید. این میوه سرشار از ویتامین C و آهن است.

 

ساناکچی (اختاپوس زنده)

اختاپوس زنده غذای محبوب مردم کره جنوبی و ژاپن است. خطر ساناکچی حفره های مکنده اختاپوس است که حتی پس از مردن هم قدرت مکش دارند و باعث خفگی می شوند. سالیانه ۶ نفر هنگام سرو اختاپوس در اثر خفگی می میرند. باید این غذا خوب جویده شود.

 

صدف قرمز

صدف قرمز که در جنوب شرقی آسیا پرورش داده می شود به دلیل وجود مایع هموگلوبین قرمز در داخلش به این اسم نامیده می شود. این موجودات در محیط هایی با اکسیژن کم زندگی می کنند و حاوی باکتری ها و ویروس های زیادی هستند و منجر به بیماری های هپاتیت A، هپاتیت E، تیفوئید و اسهال خونی می شوند. مردم شانگهای به روش سنتی خود فقط کمی این غذا را در آب می جوشانند اما باز هم خطر بیمار شدن بالاست.

 

کاساوا

این گیاه ریشه ای در کشورهای در حال پیشرفت رواج دارد و در مناطق گرمسیری آمریکای جنوبی کشت می شود. خوردن خام این گیاه به دلیل ماده کشنده سیانید خطرناک است بنابراین باید جوشانده بخارپز یا سرخ شود.

 

الدربری

برگ ها، تخمه و شاخه های این میوه حاوی ماده کشنده سیانید است بنابراین باید قبل از خوردن کامل جدا شده و کاملا رسیده و پخته شده باشد. در غیر اینصورت دچار اسهال و تشنج خواهید شد.

 

آکی

این میوه مرموز باعث بیماری حالت تهوع جامائیکایی و حتی مرگ می شود. برای خوردن این غذای بومی آفریقای غربی باید هسته را جدا کنید و میوه کاملا رسیده باشد تا ماده سمی هیپوگلیسین موجود در آن از بین برود.

 

منبع: بدونیم

 غذاهای عجیب غذاهای مرگبارمطالب مرتبط

امتحان طعمی تازه و سبک در روز دسر
قهوه، این نوشیدنی دلچسب و پر خاصیت
سمبوسه یک غذای کوچک و تندِ سه‌گوش

نظرات کابران باهوک ریویو