خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

9 فیلم تاثیر گذار در جهان

9 فیلم تاثیر گذار در جهان

9 فیلم  تاثیر گذار در جهان

یک فیلم خوب چیزهای جدید می آموزد و ارزش های خود را به آدم ها تلقین می کند. به عنوان مثال شکارچیان از تجارت های غیرقانونی خود دست بر می دارند، دانشمندان از داستان های شگفت انگیز الهام می گیرند و بسیاری موارد دیگر… در این جا با فیلم هایی که هر کدام به نوعی در تغییر دنیا سهیم بوده اند آشنا شوید.

پلنگ سیاه: Black Panthe  مردم تصمیم گرفتند مسئولیت نگهداری گربه های سیاه را قبول کنند

مردم بعد از پخش فیلم پلنگ سیاه تصمیم گرفتند مسئولیت نگهداری گربه های سیاه را قبول کنند. در برخی از پناهگاه ها هیچ گربه سیاهی وجود نداشت زیرا قبل از این مردم به علت بعضی خرافات هیچ علاقه ای به گربه های سیاه نشان نمی دادند. شاید شنیده باشید که وقتی گربه ای از جلوی راه تان رد شود بدشناسی می آورید. گربه های سیاه تا چندی پیش تجسم شیطان یا خدمتکار جادوگران بوده اند.

بامبی:  Bambi شکار غیرقانونی حیوانات تا ۵۰ درصد کاهش پیدا کرد

بامبی شخصیت دوست داشتنی و مورد علاقه کودکان و نوجوانان است که  مادرش به دست شکارچیان کشته می شود و از آن زمان به بعد به سختی می تواند به بقای خود ادامه دهد. بعد از انتشار این کارتون در سال ۱۹۴۲ بسیاری از شکارچیان این سرگرمی خود را کاملا فراموش کردند. این واقعه به «تاثیر بامبی» معروف شد و بامبی یکی از شخصیت های معروف در حمایت از حقوق حیوانات شناخته شد.

سکوت بره اThe Silence of the Lambs  زنان زیادی علاقمند به همکاری در اف بی آی شدند

جودی فاستر برای بازی در این فیلم دوره های آموزشی زیادی دید و نقش او در این فیلم الهام بخش زنان زیادی برای متقاضی شدن در اف بی آی و مبارزه با جنایتکاران شد.

آرواره ها:  Jawsرعایت قوانین امنیتی بیشتر در سواحل

پخش این فیلم باعث شد مردم دیدگاهشان را نسبت به تفریحات ساحلی و استراحت در ساحل تغییر دهند در حالی که روزنامه نگاران اخطار حمله کوسه را به مردم همیشه می دادند. به علاوه تدابیر امنیتی بیشتری در نقاط ساحلی دیده شد. البته بسیاری از این نوع مرگ ها به دلیل شنا بلد نبودن مردم است چرا که کوسه ها هیچ علاقه ای به گوشت انسان ها ندارند و همیشه سعی می کنند از دست غواصان کنجکاو خودشان را مخفی کنند.

وی مثل وند تا: V for Vendetta  شروع درگیری در مقابل معترضین دولت

چندی قبل از نمایش این فیلم یک جنبش کوچک بوجود آمد که مردم ماسک شخصیت اصلی این فیلم را به صورت داشتند و در مقابل ظلم و استبداد شورش کرده بودند. این فیلم باعث شد فعالان این جنبش گام های محکم تری بردارند و از آن زمان ماسک “گای فاکس” و درگیری ها دنیای بهتری را برای مردم ساخت.

دکترهاوس: House M.D علت نارسایی قلبی یک بیمار از روی این فیلم تشخیص داده شد

این فیلم که بر پایه بیماری های واقعی ساخته شده است کمک بزرگی برای پزشکان است. این کمک زمانی اتفاق افتاد که پزشکان نمی توانستند علت بیماری یک بیمار را تشخیص دهند. پزشک این فرد به طور اتفاقی یکی از قسمت های این سریال را تماشا می کند که درباره بیماری مشابه بیمار اوست و درمان می شود. در واقع علت بیماری او مسمویت فلز کبالت در پروتز لگن تشخیص و درمان شد.

جی اف کی: JFK   باعث شد دولت اسناد و مدارک را دوباره بازگشایی کند

قهرمان این فیلم با دولت مبارزه می کند. او که متهم به دسیسه چینی است و سعی دارد علت ترور جان اف کندی را کشف کند. پخش این فیلم باعث شد دولت یک بار دیگر اسناد ترور کندی را بازگشایی کند و از اتهامات دوباره جلوگیری کند.

شبح Spectre: فستیوالی برای رسیدگی به انتظارات میلیون ها توریست در مکزیک برگزار شد

پس از پخش این فیلم هر سال میلیون ها توریست به پیروی از جیمز باند مامور ۰۰۷ به افتخار روز مرگ در مکزیک در این فستیوال شرکت می کنند.

برنی : دادگاه شخصیت اصلی فیلم که متهم به قتل همسرش است را آزاد می کند

این فیلم که بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است داستان مردی مهربان و خوش قلب است که شغلش مرده آرایی است. او با یک زن بیوه آشنا می شود و با او ازدواج می کند اما بعد از مدت کوتاهی همسرش به هر طریقی او را به تمسخر می گیرد تا این که برنی به طور کاملا تصادفی زن را به قتل می رساند. بعد از پخش فیلم وکیل جودی کورن به ماجرا علاقمند می شود و با کشف واقعیات جدیدی از این داستان حکم آزادی برنی را از زندان می گیرد.

منبع: بدونیمسینما فیلم و سریال فیلم های تاثیر گذار
نظرات کابران باهوک ریویو