خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

10 راهکار ارزان برای دکوراسیونی ایده ال

10 راهکار ارزان برای دکوراسیونی ایده ال

10 راهکار ارزان برای دکوراسیونی ایده ال

 

دکور مجدد منزل گاهی به نظر پیچیده می رسد؛ اما اگر هوشمندانه اقدام به تغییر دکورتان کنید، نیازی نیست انرژی زیادی مصرف کنید یا هزینه هنگفتی بپردازید.

در این مقاله 10 راهکار مفید به شما آموزش می دهیم که با اجرای آن ها، تغییراتی مطلوبی را در فضای منزلتان تجربه خواهید کرد.

 

1.استفاده از قاب های بیش تر 

برای متفاوت کردن دکور منزل از قاب استفاده کنید. می توانید از یک قاب برای یک حاشیه یک آینه بزرگ و یا چیدمان تلویزیون استفاده کنید. حتی می توانید قاب های دست ساز خانگی را برای سوکت ها و پریزها به کار ببرید. این راهکار می تواند فضای داخلی را زیباتر کند و یک آپارتمان معمولی را به یک خانه شکیل تبدیل کند.

 

2.استفاده از منطقه بندی فضایی

منطقه بندی فضای داخلی باعث احساس راحتی و حفظ حریم خصوصی در منزل می شود. نیازی به نصب نرده یا خرید کتابخانه های بزرگ و سنگین و قفسه های جداکننده نیست. کافی است دیوارها را رنگ های متضاد بزنید یا از دو رنگ کفپوش متضاد استفاده کنید. این ترفند برای آپارتمان های کوچک و استودیوها بسیار مناسب است.

 

3.تزیین با وسایل معمولی

لوازم معمولی در صورتیکه با کمی تغییر اصلاح شوند، می توانند تبدیل به نقطه برجسته دکور شما شوند. خرید یک لوستر جدید پول زیادی می خواهد. به عنوان یک گزینه ارزان می توانید روی حباب های لوستر قدیمی تان را رنگ آمیزی کنید. شما به راحتی می توانید تبدیل به طراحی خلاق شوید که محیط گرم و خوشایندی را برای مهمانانش می سازد؛ به عنوان مثال با تغییراتی ساده در کمد لباستان.

 

 4.اصلاح تاج تخت

تختخواب نقطه کانونی هر اتاق خواب و بخش مهمی از طراحی آن است. روی قرارگیری تاج تخت بیش تر تمرکز کنید. سپس خواهید دید با یک تغییر کوچک در آن، چگونه دکور کل اتاق تغییر خواهد کرد.

 

5.دستیگره های در را عوض کنید

فروشگاه ها پر از لوازم جانبی زیبا و لوکس هستند. از این موضوع بهره بگیرید و دستگیره های در و کمد را عوض کنید. این کار زمان زیادی از شما نخواهد گرفت؛ در عوض خانه تان را به یک محیط خودمانی و خاص تبدیل می کند.

 

6.وسایلی که قادر به پنهان کردنشان نیستید، را پررنگ و برجسته کنید

هر خانه ای فضاهایی دارد که نمای داخلی را بدمنظر می کند و امکان جابجایی آن ها نیز وجود ندارد. در اکثر موارد مردم سعی در پنهان کردن آن ها دارند. مثلا اگر یک رادیاتور قدیمی دارید، می توانید به راحتی با رنگ کردن آن، یک اثر هنری خلق کنید. اگر مقدار زیادی سیم بیرون زده از دیوار دارید، می توانید با درست کردن یک الگو یا جعبه زیبا و قرار دادن سیم ها در آن، ظاهر جالبی به نمای خانه ببخشید.

 

7.توجه به نقاط بالاتر

اگر با کمبود فضا مواجهید و حس می کنید تنها راه حل رفتن به یک آپارتمان دیگر است، یک نردبان بردارید و از قراردادن کابینت زیر سقف نترسید. نگران گرد و غبار هم نباشید. این راهکار به طرز چشمگیری فضای کافی برایتان ایجاد می کند.

 

8.تغییر قرنیزها

قرنیزهای مدرن پلاستیکی هستند و هرکسی می تواند آن را تهیه کند. می توانید آن ها را رنگ کنید، روی دیوار نصب کنید و یا گوشه های تیز را با آن ها بپوشانید.

 

9.طراحی سقف را زیاد پیچیده نکنید

گاهی اوقات ساده ترین و ارزانترین گزینه درست است. از سقف معلق و کششی استفاده نکنید. پرهزینه هستند و 7-4 از ارتفاع سقف را از بین می برند. به جای این کارهای پیچیده، یک سقف ساده را رنگ کنید و با پس اندازی که جمع کردید، چراغ و آباژورهای زیبا بخرید.

 

10.ایجاد خطای دید 

آینه ها بهترین وسیله برای ایجاد خطای بصری هستند. چند آینه روی دیوار نصب کنید. آن ها دکور خانه را زیبا می کنند و جایگزین خوبی برای عکس ها هستند. علاوه بر این، فضای خانه را بزرگ تر نشان می دهند و نور را بیش تر می کنند و استفاده از آن در آپارتمان های کوچک هوشمندانه است.

 

منبع: brightsideمطالب مرتبط

ماجرای ریش رستم چیست؟!
2 فوریه روز جهانی تالاب ها
5نکته ساده اما مفید برای داشتن پوست سالم

نظرات کابران باهوک ریویو