خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

5 عادت مشترک، در افراد موفق

5 عادت مشترک، در افراد موفق

5 عادت مشترک، در افراد موفق

افراد  مشهوری در جهان وجود داشتند که با توجه به موفقیت هایشان درمقطع و زمانهایی از اختلالات روانی شامل اختلالات یادگیری ویا شخصیتی رنج می بردند.اما این افراد چه کسانی بودند و علت هایی که می شود برای موفقیت در افراد مشهور و موفق نام برد چیست ؟ برای دانستن این موارد در ادامه مطالب، با ما همراه باشید:

افراد بسیاری از نویسندگان و بازیگران و دانشمندان مطرح و نامی که با اختلالات یادگیری و شخصیتی درگیر بودند. این اختلالات شامل موارد گسترده ای از مشکلات شخصیتی و یادگیری را شامل  می شود.این مشکلات نشانه کم هوشی و کند ذهنی در افراد نمی شود.

اما افراد مشهوری که به نوعی با این مشکلات روبه رو بودند:

-لوئیزا می آلکوت: نویسنده مطرح و نام آشنای آمریکایی که با نوشتن رمان «زنان کوچک»،بعد از گذشت سالهای طولانی، همچنان در ادبیات کلاسیک جهان، پر آوازه است. لوئیزا با اختلالاتی مواجه بود که باعث می شد گرایش خاصی در نظم و کمال گرایی داشته باشد وبا وسواسی فراوان به جزئیات می پرداخت،این سبب می شد که انسانی عیب جو و خرده گیر شود.این سخت گیری ها باعث می شد که همیشه نحوه انجام کارها با دقت و وسواس مد نظرش انجام شود. به غیر از لوئیزا افراد سرشناس دیگری که وسواس گونه، در نظم و همچنین کمال طلب هستند، شامل: دیوید بکهام و وودی آلن و.. می شود.

- تام کروز: بازیگر محبوب و شناخته شده سینمای هالییود ازدوران کودکی به بیماری خوانش پریشی یا همان اختلال در توانایی خواندن، روان خوانی و یا درک کلمات است، رنج می برد.

-ادیسون: ادیسون مخترع بزرگ تلفن کسی که از کودکی با اختلال خوانش پریشی مواجه بود. ترک مدرسه وتعلیماتی که درخانه تحت تعلیم قرار گرفت.

- جرج برنارد شاو: منتقد اجتماعی و نمایشنامه نویس معروف ایرلندی، دارای اختلال کم توجهی و یا add، بود.

از دیگر مشاهیرو مخترعین بزرگ می توان ازافرادی چون، ون گوگ، هانس کریستین اندرسون، بتهوون، و آلبرت انیشتین را نام برد،که به نوعی در طول زندگی خود با این مسائل درگیر بودند.اما این افراد با تمام محدودیت ها ومشکلاتی که داشتند، چگونه در شاخه های مختلف علمی،هنری و ادبی نام خود را در تاریخ ثبت کردند؟

بهتر است، جواب این سوالات را، از دیدگاه جک کانفیلد، سخنران انگیزشی ونویسنده سری کتاب های سوپ مرغ برای روح بدانیم:

جک کانفیلد، معتقد است موفقیت نه تنها برای افراد موفق تصادفی نبوده، بلکه صرفا نتیجه تلاش های پی در پی و سخت و طاقت فرسای آنها نیز نمی باشد. او پنج عادت موفقیت در افراد موفق را این چنین بررسی می کند:

- کانفیلد، اساس هر موفقیتی را در باور افراد می داند.اینگونه افراد باور دارند که می توانند زندگی رویاییشان را بسازند.باور داشتن خود یک نوع انتخاب است.بنابراین افراد مختلف حتی با نداشتن استعداد و نبوغ خاصی با این باور که هر چیزی ممکن است، با مطالعه و تمرین و تلاش فراوان به موفقیتی که در باور داشتند رسیدند.آنها به گونه ای عمل می کردند که ازرسیدن به هدفشان کاملا مطمئن بودند.

- افراد موفق هدف گذاری می کنند . در نتیجه تمام تلاشهایی که می کنند به علت هدفی که در ضمیر ناخوداگاهشان دارند و درمحوریت این هدف گذاری سازماندهی می شود.

-این عادت مشترک بسیاری از افراد موفق است و آن خستگی ناپذیر بودن این افراد است . آنها با باوری که دارند فراتر ازانتظار دیگر افراد تلاش و بر روی هدفشان تمرکز می کنند.

- جهان تنها برای مطالب و تصورات ذهنی ،برای شما کاری انجام نمی دهد بلکه راه حل نهایی؛ عملی کردن همه افکار و اندیشه ها است.آنها اهدافشان را به گام های کوچکتر تقسیم می کنند و با تجسم و تصویر سازی ذهنی و باوری که دارند برای موفقیت نهایی، مطالعه و تلاش می کنند.این جاست که با عملی کردن خواسته تمام چیزها که شما را به موفقیت می رساند ، فعال می شود.

- پنجمین عادت افراد مشترک؛ تمرین شکرگذاری است.آنها با قدردان بودن از تمام امکانات وافرادی که دارند حس خوبی را نه تنها برای خودشان بلکه برای دیگر افراد از جمله خانواده، دوستان وکارمندان و دیگرافرادی که با آنها درارتباط هستند القا می کنند. قدردانی هزینه ای ندارد، اما بهتر است با عملی کردن این مورد و موارد قبلی ذکر شده احساسی خوب و چهرهای ماندگار از خود به جای بگذارید.نویسنده بتهوون اختلالات یادگیری عادت افراد موفق
نظرات کابران باهوک ریویو