خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

زنی در کابینی رازآلود

زنی در کابینی رازآلود

زنی در کابینی رازآلود

رمان «زنی در کابین شماره 10» دومین اثر روث وِر (1977)، نویسندۀ انگلیسی و انتشار سال 2016(1396) است که با استقبال بی نظیری روبرو شده و در صدر کتاب های پر فروش نیویورک تایمز قرار گرفته است. نویسندۀ تازه کاری که این کتاب، دومین اثر او به شمار می رود که هر دو با موفقیت روبرو بوده و در حال حاضر به یکی از مطرح ترین نویسنده های انگلیس تبدیل شده است.

محبوبیت این کتاب به حدی رسیده که شرکت سی بی اس تصمیم گرفت فیلمی بر اساس داستان آن بسازد که به فاصله کمی از انتشار کتاب آغاز شده است.

شخصیت اصلی این کتاب زنی به نام «لو بکلاک» که روزنامه نگار و جهانگرد است، ماموریتی استثنایی نصیبش می شود و آن پوشش اولین سفر یک کشتی کروز مجلل است که پر از مسافران خوش پوش و کابین های لوکسی است که به سمت نروژ حرکت می کند. او مشتاقانه برای فرار از آپارتمانش که تازه مورد سرقت قرار گرفته و متقاعد کردن خود برای نیاز به آرامش روحیِ پس از آن حادثه، عازم این سفر ماجراجویانه می شود. متاسفانه برای لو و خوشبختانه برای خوانندگان کتاب، داستان، برعکس تصورات وی رقم می خورد. بادهای سردی می وزد و آسمان خاکستری و تیره می شود و در اولین شب، زمانی که لو روی عرشه کشتی ایستاده است، هل داده شدن زنی را از بالکن کابین کناری اش می بیند و لذت اولیه جای خود را به اتفاقات عجیبی می دهد. اوضاع بدتر می شود؛ هنگامی که دلهرۀ او بیش تر شده و متوجه می شود هیچ یک از مسافران کشتی مفقود نشده اند !! ...

زنی در کابین شماره 10، دومین اثر روث وِر، از اولین صفحات، شما را درگیر خود می کند و به سادگی نمی توانید آن را کنار بگذارید. اما این کتاب بی نهایت بهتر از کتاب اول او، تحت عنوان«در یک جنگل تاریکِ تاریک» است. وِر بار دیگر رمانی مدرن با تم داستان های آگاتا کریستی نوشته است. در این کتاب با راز و رمز اتاقی دربسته در دریاهای آزاد و یک قاتل در یک کشتی کروز لوکس روبرو هستیم.

 

جذاب، وهم آلود و خفقان آور؛ این کتاب شما را وادار می کند در سریع ترین زمانی که می توانید، داستان را بخوانید و جلو بروید. ترکیبی از یک داستان مهیج با ساختار یک داستان رمزآلود کلاسیک همراه با راوی غیرقابل اطمینان و بلاتکلیفی خفقان آور. دنبال کردن «لو» در این ماموریت، سفری است که دلتان نمی خواهد به انتهای آن برسید. ساختار رازآلود داستان خودش، به تنهایی یک موفقیت اثربخش است: جنایتی که در یک کشتی و وسط دریا رخ داده و ناگهان هرشخصی مظنون تلقی می شود.

لو در مطمئن بودنش نسبت به اینکه این جنایت واقعا رخ داده، کاملا تنهاست. امنیت کشتی هیچ گزارش مشکوکی از زنی که لو باور دارد هل داده شدن او را با چشم خود دیده، ندارد و هیچ مسافری هم ناپدید نشده است.

آیا لو می تواند به چشم های خود اعتماد کند؟ و آیا خواننده می تواند به او به عنوان راوی داستان اطمینان کند؟

 تلفیقی از یک وضعیت معلق و مرموز و یک راوی غیرقابل اعتماد در هم گره می خورند. نویسندۀ کتاب نقشه اش را درست به هدف می زند. ساختار کلاسیک-مدرنِ رازآلودِ سبک او در همه جای این رمان جریان دارد. داستان کارآگاهی جالبی که شخصیت اصلی داستان؛ لو، یک در میان به مسافران مشکوک می شود و در نهایت خود را در توطئه ای بزرگ تر از حد تصورش می بیند.

این کتاب بهترین داستان جنایی ای است که تا بحال خوانده اید و نقصی در آن دیده نمی شود. خواندن آن سراسر هیجان است و کاری می کند تا خواننده بخش به بخش موهای تنش سیخ شود و خفقان و حالت معلق بودن ماجرا و وجود یک توطئه فضا را جالب تر هم خواهد کرد.

چه طرفدار پروپاقرص کتاب های جنایی هستید و چه اولین بارتان است این ژانر کتاب را امتحان می کنید، پیشنهاد می کنیم یک جلد از کتاب «زنی در کابین شماره 10» را بخوانید.

منبع: crimebythebookنقد کتاب سرانه مطالعه کتاب زنی در کابین شماره 10مطالب مرتبط

چرا کتاب  در قطع های متفاوت چاپ می شود؟!
جلد کتاب هویتی خاص برای آن
بزرگترین سخنور مشرق زمین

نظرات کابران باهوک ریویو