خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

12 اولویت زنان در سی سالگی

12 اولویت زنان در سی سالگی

12 اولویت زنان در سی سالگی

در دهه دوم زندگی مان بی وقفه پول هایمان را خرج می کردیم تا بتوانیم شغل خود را بسازیم. در شغل هایی فعالیت داشتیم که حقوق آنها بسیار کم بود و ما تنها سعی میکردیم که دخل مان با خرج مان یکی باشد. در آن دوره پول هایمان را خرج کردیم تا مشتری های مان را افزایش دهیم و به سختی کار میکردیم تا در دهه سوم زندگی مان تبدیل به فردی موفق شویم.

بسیاری از ما در نتیجه این سخت کوشی ها دیدیم که درآمد ما در دهه دوم زندگی مان و سال های اول دهه سوم زندگی مان به شدت افزایش پیدا کرد.

زمانی که من به سی سالگی رسیدم، درآمدم بیش از سه برابر شده بود تا جایی که احساس میکردم دیگر نمیتوانم موفقیت بیشتری در شغلم بدست بیاورم

زمانی که درآمد من بیشتر شد، خرج های افراطی من نیز بیشتر شد و برای چیز هایی پول خرج میکردم که کمترین ارزش را نیز نداشتند. من تعداد بیشتری کفش می خریدم در حالیکه اصلا آن همه کفش را نمی توانستم بپوشم و در نهایت این خرج های اضافی خود را کنار گذاشته و سپس به جای خرید، آن ها را به خیریه بخشیدم. بعد از آن اتفاق ها، من نگاهی دوباره به هزینه های خود انداختم و تصمیم گرفتم که با دقت بیشتری درآمدی را که از سخت کوشی های خود کسب کرده بودم را خرج بکنم.

از اشتباهات من درس بگیرید. در ادامه مقاله با ۱۲ موردی که هر زنی در دهه سوم زندگی اش باید پول هایش را برای آنها خرج کند، آشنا میشویم.

مسافرت و اوقات فراغت

در سال ۲۰۱۶، ۵۴ درصد از افراد شاغل از روز های تعطیلات خود بهره نبرده اند. داشتن شغلی که شما میتوانید در آن بعنوان منافع از روزهایی بعنوان روز های فراغت استفاده کنید ارزش بسیار والایی دارد که البته اگر به آنها بی اهمیت باشید، کاملا این ارزش والا را نادیده گرفته اید. زمانی که شما پا به طبیعت میگذارید، خودتان را دوباره شارژ میکنید، سالم باقی می مانید و زمانی که به شغل تان برمیگردید، عملکرد بهتری از خود نشان میدهید.

زمان کنار دوستان

همانطور که گفته شد در دهه سوم زندگی، افراد بسیار پرمشغله میشوند و دیدار و ملاقات با دوستان میتواند وقت زیادی را از شما بگیرد و به همین دلیل میتواند برای شما هزینه بسزایی داشته باشد. با این حال اینگونه سرمایه گذاری ها (زمان و پول) در روابط هم میتواند باعث تحکیم آن رابطه بشود و هم میتواند روح و طراوت تازه ای به رابطه و افراد در آن رابطه بدهد. قدرت بسیار زیادی در روابط خانم ها وجود دارد بنابراین با این بهانه که زمان ندارید، اجازه ندهید که این قدرت از دست برود.

مراقبت از پوست

در دهه سوم زندگی تان شما ترمیم سلولی کمتر و آسیب های ناشی از آفتاب را بیشتر از سال های قبل تجربه میکنید. اگر بخواهم با وضوح با شما صحبت کنم باید بگویم که من اصلا به استاندارد های غیرمنطقی که درباره زیبایی وجود دارد، علاقه ای ندارم اما یکی از طرفداران پوستی سالم میباشم که یکی از بزرگترین اعضای بدن ما را تشکیل میدهد.

بعد از سی سالگی تان بر روی رژیمی تمرکز کنید که برای سلامت پوست شما کافی باشد و به طریق آن رطوبت رسانی به پوست تان به خوبی انجام شود و نیاز های پوستی تان برطرف شود. از طرفی استفاده روزانه از ضدافتاب را نیز فراموش نکنید. یک متخصص پوست به خوبی میتواند به شما بگوید که برای سلامت پوست تان از چه دارو هایی با چه برند هایی استفاده کنید.

علاقه اصلی تان و سرگرمی هایتان

در دهه سوم زندگی تان بسیار راحت است که بیخیال سرگرمی هایتان بشوید و آنها را کنار بگذارید. علایق اصلی و شخصی شما یکی از موارد هایی هستند که شما را تبدیل به یک فرد منحصر به فرد میکنند. من به شما اصرار میکنم که راهی پیدا کنید تا بتوانید بر روی کار هایی که به آنها عشق می ورزید سرمایه گذاری کنید و به انجام آنها بپردازید چه بسا اینها فعالیت هایی باشند که شما در سال های اول بیست سالگی تان انجام میداده اید.

اگر هنر موضوعی الهام بخش برای شما بوده است، بنابراین میتوانید در آخر هفته ها به کلاس ها بروید و یا اینکه در تور های موزه شرکت کنید تا بدین طریق دوباره خلاقیت خود را بیدار کنید.

فضای مجازی شما

هر چقدر در شغل تان تبدیل به فرد بزرگتری میشوید، تجربه های بیشتر و فوق العاده تری نیز بدست میاورید. همچنین شما ترفیع میگیرید و برخی مشاغل برای اینکه میزان حقوق درخواستی شما را پرداخت کنند با چالش هایی روبرو می شوند. اینجاست که قدرت یک شبکه ارتباطی بزرگ خودش را نمایان میکند. شناختن افراد مختلف میتواند به شما کمک کند که به شرکت آنها دسترسی داشته باشید و یا اینکه افرادی که در یک شرکت کار میکنند و اشنای شما میباشند، قبل از اینکه خبر استخدام شرکت شان در رسانه منتشر شود، میتوانند شما را نسبت به این موضوع آگاه بکنند.

البته شبکه های اجتماعی نیز وجود دارند که شما در آنها میتوانید با افراد دیگری آشنا شوید که البته این شبکه های اجتماعی مختص مشاغل میباشند.

لباس

بسیاری از ما در دهه دوم زندگی مان، روند مد را دنبال کردیم اما در نهایت در سی سالگی بود که سبک لباس پوشیدن شخصی خود را به خوبی درک و پیدا کردیم. من به شما توصیه می کنم که لباس هایی را تهیه کنید که آنها را صمیما از قلب دوست دارید و بنابر سبک لباس پوشیدن شما می باشند.

در این باره می توانید از لباس های معمولی و یا عجیب، شلوار های لی که به خوبی بر روی تن شما می نشینند و زیورآلات زیبا استفاده کنید. اما حالا برای اولین بار در زندگی تان باید محتاطانه تنها بر روی لباس هایی تمرکز کنید که واقعا ارزش آن را دارند که برای شان هزینه کنید و بر طبق سبک لباس پوشیدن شما باشند. به طور خلاصه باید از ولخرجی در این حوزه بپرهیزید.

ادامه تحصیل

کارفرمایانی که چابک هستند و از روند روزانه صنعت به خوبی اطلاع دارند، افراد با ارزشی برای کارمندان خودشان می باشند. صرف هزینه برای تحصیلات میتواند به شیوه های مختلفی انجام بشود. مطالب روزنامه ها و یا مجلات، پادکست ها، کلاس های برنامه نویسی، تحصیلات اجرایی، سمینار ها و غیره تنها تعدادی از روش هایی هستند که شما میتوانید با استفاده از آنها میزان تحصیلات و اطلاعات خود را ارتقا ببخشید. افراد در سی سالگی بسیار مشغله دارند اما اگر در این دوره میزان تحصیلات و اطلاعات خود را افزایش ندهیم، به سرعت شکست میخوریم و ارزش ما نزد مشتریان و کارمندان خودمان کاهش میابد.

آینده تان

بله کاملا درست است. شما باید برای آینده خودتان هزینه کنید. این موضوع بدین معناست که از همان اوایل سی سالگی و به طور مداوم باید بر روی این موضوع سرمایه گذاری کنید. اگر تا به حال برای دوران بازنشستگی تان ذخیره و به نوعی سرمایه گذاری نکرده اید، پس الان وقتش رسیده است که به این کار بپردازید.

در دهه سوم زندگی تان شما باید به طور اتوماتیک وار و به طور ماهانه برای آینده تان سرمایه گذاری کنید تا در آینده از نظر مالی با مشکلات روبرو نشوید. راه های بسیار زیادی برای سرمایه گذاری در این حوزه وجود دارد و من به این نتیجه رسیده ام که اگر زنان بتوانند بهترین راهکار خودشان را برای این موضوع پیدا کنند، تبدیل به بهترین سرمایه گذار ها می شوند.

خیریه

حال وقت آن است که شما نشان دهید درآمدی را که از سخت کوشی هایتان بدست آورده اید، با دقت و توجه بیشتری خرج میکنید. بخشش به خیریه ها امری کاملا خصوصی میباشد اما من به شما توصیه میکنم به طور ماهانه، به سه خیریه غیردولتی کمک کنید. شاید شما نتوانید به طور شخصی در آن خیریه ها به خدمت بپردازید اما میتوانید با درآمد تان و اختصاص دادن مقداری از آن به خیریه ها کمک بزرگی به هم نوعان خود بکنید. 

تناسب اندام

هر چقدر که مشغله های ما بیشتر میشود، شغل هایمان بزرگتر میشود، مسئولیت هایی که نسبت به خانواده داریم بیشتر و بزرگتر میشود و وظایفی که بعنوان والدین بر عهده داریم بیشتر میشوند، تناسب اندام تبدیل به امری می شود که ما دیگر به آن اهمیت نمی دهیم و آن را کنار می گذاریم.

در دهه سوم زندگی مان، ما می توانیم به خوبی از اثرات ضداسترسی و ضداضطرابی ورزش بهره ببریم و این در حالی است که من حتی به اثرات دراز مدت ورزش کردن هم اشاره نمیکنم. متخصصین بیان می کنند که افراد به طور میانگین باید هفته ای ۲٫۵ ساعت ورزش بکنند که البته ورزش های استقامتی نیز باید جزوی از آنها باشد.

این موضوع بدین معناست که شما باید روزانه ۳۰ دقیقه ورزش کنید.

مراقبت از سلامتی

بسیاری از ما در دهه دوم زندگی مان به خوبی توسط بیمه حمایت نمی شدیم و یا اینکه به سختی می توانستیم برای سلامتی خود وقت بگذاریم. اما در دهه سوم زندگی مان بسیاری از ما موقعیت این را داریم که برای سلامتی خود وقت بگذاریم. از جمله میتوانیم به پزشک داخلی مراجعه کنیم، نزد دندانپزشک برویم و برای معاینه چشم هایمان به مراکز درمانی برویم.

همچنین در این دوران می توانید تحت نظر یک متخصص پوست باشید. شرکت های بیمه ای به خوبی میتوانند در این مسیر شما را راهنمایی کنند چرا که لیست مراکزی را که در این حوزه می توانند به شما کمک کنند را در اختیار دارند. حالا زمان آن است که شما مطمئن شوید بر روی سلامتی تان سرمایه گذاری کرده اید.

خانواده تان

در دهه سوم زندگی مان، ما باید بر روز خانواده مان تمرکز داشته باشیم و برای آنها وقت بگذاریم و در کنار انها باشیم. خانواده هر کسی میتواند متفاوت باشد. شاید خانواده برای شما فردی باشد که با ان بزرگ شده اید و یا کانونی باشد که به تازگی با معشوقه تان ازدواج کرده اید و تشکیل خانواده داده اید. اما در دهه سوم زندگی مان ما باید برای افرادی که به آنها عشق می ورزیم زمان بگذاریم.

برای مثال می توانید با اعضای خانواده تان به پیاده روی بپردازید و یا به کوه بروید و یا اینکه برای یک بار هم که شده به سفر خارج از کشور بروید و تعطیلات خود را در آنجا سپرس کنید. زندگی با سرعت در حال گذر است. شما از اینکه پول هایتان را بر روی تجریبات خانوادگی تان خرج کرده اید پشیمان نمیشوید و مطمئن باشید که این تجریبات، خاطرات فوق العاده ای را برای شما بوجود می اورند.

اگر شما هم مواردی در ذهن دارید که بر این باور هستید زنان باید در دهه سوم زندگی شان برای آنها هزینه کنند، من دوست دارم که آنها را ببینم و بشنوم چرا که در این دهه ما می توانیم پول های خود را بر روی مسائلی هزینه کنیم که بیشترین علاقه را به آنها داریم.

 منبع: کیوی مگزن در سی سالگی اوقات فراغت مراقبت از پوستمطالب مرتبط

ماجرای ریش رستم چیست؟!
2 فوریه روز جهانی تالاب ها
5نکته ساده اما مفید برای داشتن پوست سالم

نظرات کابران باهوک ریویو