خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

بزرگ تر از ترس هایتان باشید

بزرگ تر از ترس هایتان باشید

بزرگ تر از ترس هایتان باشید

از نظر شما مهمترین دلیلی که در موفقیت و شکست انسانها موثر است چه می تواند باشد؟ آیا تنها به کار بردن دلایلی چون شانس، پول و یا صرفا شرایط محیطی برای اینگونه افراد کافی است؟ من می خواهم امروز به شما نکته ای مهم  در این زمینه را یاد آوری کنم و آن هم ترس و مواجه با آن است. یکی از مهمترین نشانه های افراد موفق اولویت  رویاها و اهدافشان و رویارویی  و مقابله آنها با ترس های احتمالی زندگیشان است.

فکر می کنید چند درصد از انسانها در مقابله با ترس هایشان مقاومت می کنند و چه تعدادی تنها  به خاطر روبه رو نشدن در برابر ترس هایشان از رویاهای خود دست می کشند؟آیا شما هم این نکته تلخ را در زندگیتان تجربه کرده اید؟

همه انسانهای مبارز و موفق برای ادامه مسیر و رسیدن به جایگاهی که مد نظرشان است خواه ناخواه با این گونه ترس ها مواجه شدند.

چرا که ترس نقطه مشترک و گسترده ای در بین دغدغه ها و گره های ذهنی همه افراد است. ترس امری بدیهی است که همه انسانها با آن در مراحل مختلف و متفاوت زندگی روبه رو می شوند و دانستن اینکه ما در این مواقع تنها نیستیم، می تواند دلگرمی خوب و امیدوار کننده ای باشد. 

جدا از این مسئله که بعضی از ترس ها غریزی و سالم هستند و برای بقا لازم و ضروری ، اما نکته دردناک این ماجرا برای ترس هایی می شود  که انسانها را برای وقایعی که هنوز اتفاق نیفتاده آن هم بر اساس باورها و  تفکرات گذشته شان، روی می دهد. اینها همان افرادی هستند که با ترس هایشان زندگی می کنند.

شروع ترس

ترس ها همواره از جایی شروع می شود که افراد می خواهند وارد ماجرای جدیدی از زندگی و تجربه ای جدید شوند و ترس انتخاب همیشگی افراد شکست خورده و نا امید است؛که تصمیماتشان را به مرور زمان تحت کنترل خود می گیرد.

راهکار مبارزه باترس

ترس را در درون خودتان بکشید که در غیر اینصورت او قاتل رویاهایتان می شود.

ترس با بازی خطرناکی که با رویاهایتان می کند، شور و اشتیاق را از شما می گیرد و شما را تنبل و منزوی و ناامید می کند. برای این است که در همه تفکرات و حتی ادیان نکوهش شده و همراهی با آن ، در زندگی هر انسان شروعی سمی در زندگی اش محسوب می شود. احادیث فراوان و سخنان زیادی از بزرگان دین و مشاهیر و دانشمندان در این باره وجود دارد. به گونه ای که داشتن ترس را همراهی شر و بدی در زندگی می نامند در صورتیکه که خدا جز خیر و خوبی  برای انسان چیز دیگری نمی خواهد و همراهی ترس و یا همان شر به نوعی نا دیده گرفتن خدا و همراهی او در لحظه به لحظه زندگی هر شخص محسو ب می شود.

برتراند راسل:

«ترس منبع اصلی خرافات، و یکی از منابع اصلی ظلم است. غلبه بر ترس شروع خردمندی است.»

همانگونه که گفتیم تنها راه مقابله با ترس رویاروی در همان موردی است که شما را آزار می دهد. شما در روند این مسیر، با فرایند ادامه داری از یادگیری ها مواجه می شوید. اما چیزی که ممکن است شما را از ادامه این مسیر دلسرد کند به غیر از شکست هایی که ممکن است با آن مواجه شوید؛ بی طاقتی و ناشکیبایی شماست، که آن هم جز تنش و احساس نارضایتی و نا امید کردنتان از ادامه مسیر پیامد دیگری برای شما ندارد. پس با متعهد کردن خودتان برای ادامه مسیر و صبر و شکیبایی رویاهایتان را به فراموشی نسپارید. برای این راه چاره ای جز روبه روشدن با ترس ندارید پس به خودتان و احساسی که شما را به رسیدن به رویاهایتان می کشاند . اعتماد کنید.مواجه با ترس ترس تجربه ترس ترسناکمطالب مرتبط

روز جهانی سلامت روان
گاهی شاد و گاهی غمگین!
مرز خطرناک احساس های افراطی

نظرات کابران باهوک ریویو