خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

معرفی 4 گیاه زیبای آپارتمانی

معرفی 4 گیاه زیبای آپارتمانی

معرفی 4 گیاه زیبای  آپارتمانی

 

فصل بهار و جریان انرژی و شکوفایی گلها و گیاهان نویدی تازه برای دوست داران طبیعت است. در این میان نداشتن فضای کافی در خانه های امروزی بسیاری از ما را از داشتن گل و گیاه حتی در این فصل، در خانه هایمان محروم کرده و در این بین دیدن آنها تنها درپارک ها و بوستان های شهر برایمان به عادت تبدیل شده است.

اما دوستداران طبیعت از کوچکترین فضا برای داشتن گیاهی سبز و یا گلدانهایی که با گل هایشان حس زندگی و شادابی را برایشان به ارمغان می آورد، دریغ نمی کنند. شاید بسیاری از آنها از فوایدی که گلها برایشان دارند مطالب زیادی ندانند اما دیدن و رسیدگی و رشد آنها موجب حس و حال خوب فارغ از همه دغدغه های روزمره برای آنها می شود.

فواید نگهداری از گل و گیاه در منزل و یا اداره ها و بیمارستان ها به قدری قابل توجه است که بسیاری را به داشتن گیاه در خانه و یا مکان های سر پوشیده ترغیب می کند.گیاهان گذشته ازایجاد هوای پاکیزه در منزل، منبع انرژی های مثبت نیز هستند و در کاهش استرس و سردرد و پیشگیری از افسردگی بسیار مفید، و باعث افزایش تمرکز،احساس شادی وآرامش می شوند. اما متاسفانه بسیاری ازافراد گذشته از منظر زیبای گلها و فواید بیشمارش بازهم نتوانسته اند برای نگهداری و داشتن گل و گیاه در خانه و آپارتمان ترغیب شوند. ما در این مقاله به شما چند گیاه و نحوه نگهداری از آنها که سخت و وقت گیر نیست را معرفی می کنیم تا با آشنایی آنها تغییراتی در دکوراسیون خانه و حس و حالتان در این روزهای بهاری، ایجاد کنید.

-گل پیرومیا

 گیاهی که زیستگاه و منشاء آن در آمریکای جنوبی مخصوصا برزیل است. این گیاه  زیبا در دو رنگ قرمز و سبز همراه با برگهای شکننده در نور کم و رشد کم، گزینه ای مناسب برای آپارتمان و اداره ها محسوب می شود. با اینکه این گیاه به نور مستقیم خورشید نیازی ندارد اما سعی کنید آن را در نقاط پر نور خانه قرار دهید. پیرومیا با وجود برگهایش نیازی به آب زیاد ندارد، اما نباید سطح خاک، در فواصل آبیاری خشک بماند. بهتر است در زمستان آبیاری را کم تر و از آب ولرم استفاده کنید. گاهی سطح گیاه را زیرو رو کنید و برای جلوه بیشتر برگهای زیبای آن زمانی که رشد گلهای این گیاه زیاد شد تعدای ازآنها را از ساقه با قیچی حرص کنید تا از زیبایی برگ و گل در کنار هم لذت ببرید.

 - بنفشه آفریقایی

یکی از زیباترین گلهای آپارتمانی که در بیشتر سال گلهایش همراه با برگ های کرکدارِزیبا و مخملی اش چشم نوازی می کند.نیاز نداشتن به نور مستقیم برای این گیاه زیبا می تواند یکی از بهترین گزینه های شما برای پرورش آن در منزل باشد. اما میزان رطوبت محیط برای آن بسیار مهم است ؛پس اگر دیدید که برگ هایی گلتان پژمرده شده، بدانید که میزان رطوبت محیط کمتر از 50درصد بوده است. گلدان های پلاستیکی بهترین نوع گلدان برای این گل است. نکته بسیار مهم برای نگهداری از این گل آبیاری آن است؛ آن هم زمانیست که خاک گلدان خشک است .حتما از آب مقطر یا آب جوشیده شده سرد که کلرش را از دست داده استفاده کنید، آن هم به روشی که به برگ هایش آسیب نزند. بهترین نوع کود برای این که گیاهتان را با گل ببینید، کودهای آلی یا کود مایع رقیق است. یادتان باشد نگهداری از این گیاه زیبا و حساس نیاز به توجه و مراقبت بیشتری دارد.

-اکسالیس

زیستگاه این گیاه در آمریکای جنوبی و برزیل است. گیاهی با برگ های زیبا و تزئینی بنفش و یا سبز که در شرایط مناسبش، سالهای زیادی همراه شما خواهد ماند. این گیاه یکی از بهترین نمونه های آپارتمانی است که نیاز به نور مستقیم ندارد و در شرایط نیم سایه بهترین وضعیت را دارد.هدیۀ برگ های سه تایی و سه گوش این گیاه برای شما، گلهای کوچکی با رنگ های سفید، صورتی و بنفش است. برای آبیاری این گیاه تا زمانی که خاک آن خشک نشده هیچ اقدامی نکنید، و از آن در برابر گرما و نور مستقیم محافظت کنید.

- دیفن باخیا

دیفن باخیا گیاه زینتی همیشه سبز و شامل 30 گونه مختلف است، و نحوه نگهداری ساده آن افراد زیادی را به نگهداری در آپارتمان تشویق می کند. این گیاه در فضای گرم و با آبیاری هفته ای 3 بار وضعیت مناسبی دارد. برای رساندن رطوبت به این گیاه بهتر است برگهای آن را اسپری کنید. مقاومت این گیاه در خشکی بیشتر از آبیاری زیاد است پس با آبرسانی و اسپری زیاد به آن صدمه نزنید. آبیاری این گیاه زینتی در زمستان وهفته یک بار کافی است، هرچند بهتر است از آب بدون املاح استفاده شود.

در انتها یاد آور می شویم از این فصل بهترین استفاده را ببرید و به سادگی طبیعت و طراوت آن را مهمان گرم خانه هایتان کنید، شاید با بازدید از نمایشگاه بین المللی گل و گیاه در تهران و در مجتمع نمایشگاهی گفت‌وگو، واقع در ضلع جنوبی بوستان گفت‌وگو، شور و هیجان بیشتری نسبت به اقدام سریعتر نسبت به این کار پیدا کنید.گلهای آپارتمانی گیاهان زینتی گل پیرومیا دیفن باخیا بنفشه آفریقاییمطالب مرتبط

ماجرای ریش رستم چیست؟!
2 فوریه روز جهانی تالاب ها
5نکته ساده اما مفید برای داشتن پوست سالم

نظرات کابران باهوک ریویو