خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

نمایشی هنرمندانه از رنگهای لرزان

نمایشی هنرمندانه از رنگهای لرزان

نمایشی هنرمندانه از رنگهای لرزان

  نقاشی آبرنگ؛ از ترکیب رنگ و آب، همراه با  تکنیک های هنرمند، بر روی صفحه کاغذ منجر به خلق اثری چشم نواز می شود.

درنقاشی با آبرنگ، ذهن واحساستان همراه با آب و رنگ جاری می شود تا ازآمیختن آنها با هم بر روی کاغذ و بوم جدا از حس آرامشی که پدیدارمی شود، منجربه خلق اثری بی بدیل شده و شما را شگفت زده می کند.

 شروع نقاشی با آبرنگ

توصیه ما به شما، چنان چه در ابتدای راه هستید، این است که از مدل های آماده آبرنگ به جای طرح های زنده استفاده کنید. در این روش شما بعد ازتمرین های فراوان و کسب تجربه با تکنیک های مختلف آشنا می شوید و با شکوفایی خلاقیت ذهنیتان، و تمرین و تبحری که به دست آوردید راحت تراز طرح های زنده استفاده می کنید. جالب است بدانید نقاش آلمانی، آلبرشت دور از اولین توسعه دهندگان این نقاشی محسوب می شود.

طرح نقاشی در آبرنگ

بیشترین موضوع و طرح انتخابی در نقاشی آبرنگ طبیعت و چهره است. هرچند که انعکاس طرح با ترکیب رنگ و آب ،بر روی کاغذ تصاویری دیدنی را پیش روی چشم هر بیننده ای پدیدار می کند؛ اما شما بدون تجهیزات فراوان تنها با آبرنگ، قلمو،کاغذ و تمرین های زیاد و توسعه مهارت مشاهده تان می توانید موضوعات  و طرح های جالبی را برای نقاشی با آبرنگ پیدا کنید . اگر علاقمند به نقاشی هستید دست به کار شوید و لذت نقاشی با آبرنگ را تجربه کنید.

کنترل رنگ و آب بر روی کاغذ بسیار لذت بخش و هیجان انگیز است. اما شناخت اولیه از وسایل و ابزار کار در این هنر بسیار مفید و ضروریست.

تنوع آبرنگ هایی موجود در بازار ومراکزی که وسایل مورد نیاز هنری را تأمین می کند زیاد است . برای آشنایی با آبرنگ ها مختلف و دیگر ابزار نقاشی با آبرنگ ما در ادامه مقاله همراه شوید.

آبرنگ ها در چند نوع: جوهری، آبرنگ های خشک؛به صورت قرصی و بلوکی، آبرنگ های مرطوب؛ در شیشه های گواش و تیوپی وجود دارند.

بهتر است خرید رنگ های را هر چند با تعداد اندک، اما با کیفیت شروع کنید.

کیفیت موجود در رنگدانه های آبرنگ درخشش و طراوت خوبی به نقاشیتان می دهد، و زمانی که برای به دست آورد رنگهای جدید آنها را با هم ترکیب می کنید به خوبی در هم حل می شوند.در نقاشی با آبرنگ به راحتی میزان شدت رنگ در تیرگی و روشن بودن را می توانید با میزان آب و به راحتی کنترل کنید.

-قلموها در سایزهای متفاوت کمک زیادی به زیر و بم نقاشی شما می کنند . بهتر است قلموها را در چند سایز مختلف داشته باشید، و برای شروع کار از شماره های 000 تا 6 استفاده کنید.

پالت های گرد و تخم مرغی برای حل شدن رنگ و آب، و حوله های کاغذی که نقش پاکن را در اشتباهات و جهت دادن به رنگ ها دارند، از دیگر ابزار نقاشی با آبرنگ هستند.

در نقاشی با آبرنگ می توانید رنگ‌ها را به هر سمتی که می‌خواهید بکشانید و برای این کار به غیر از موارد بالا نوع کاغذ و یا مقوا نیز بسیار مهم و تاثیر گذار است .

یکی از مزایای شاخص برای زبربودن و بافت ضخیم کاغذ در نقاشی با آبرنگ در کمک کردن به شما برای راحت تر بدست آوردن بافت مورد نظر در طرح تان می باشد.

نقاشی با آبرنگ تکنیک های بسیاری دارد. یادگیری و استفاده مناسب از هرکدام این تکنیک ها نقاشی شما را بسیار جذاب و هنرمندانه و متفاوت می کند.نوشت افزار لوازم تحریر نقاشی با آبرنگ آبرنگ لوازم هنریمطالب مرتبط

حراج بزرگِ روز کتاب
از ترکیب رنگ و پارچه
ترکیب  بی همتایی از رنگ و  شیشه

نظرات کابران باهوک ریویو