خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

7 سوالی که باید در قرار اول بپرسید

7 سوالی که باید در قرار اول بپرسید

7 سوالی که باید در قرار اول بپرسید

                                                                                            

از قرار اول می ترسید؟ بر اساس تحقیقات یک پژوهشگر پرسیدن این هفت سوال در قرار اول نه تنها یخ بینتان را آب می کند؛ بلکه به شما کمک می کند تا شخصیت طرف مقابلتان را بهتر بشناسید.

با هم این سوال ها را مرور می کنیم.

 

1.چطوری دیوونه؟

 پرسیدن این سوال کمی شوخی آمیز است. اما اهمیتی ندارد که ما در مورد این قضیه چه فکری می کنیم؛ همۀ ما در این راه شیطنت های خودمان را داریم.

همه ما کمی دیوانه بازی در وجودمان داریم و اغلب دربارۀ تغییرات ناگهانی کوچک و تغییر نگرش هایی صحبت می کنیم که شخصیت ما را برای گذران زندگی مستحکم تر می کنند. بهتر است با پرسیدن این سوال ببینیم خط قرمزهای ما تا چه حد با طرف مقابلمان سازگار است. اگر اختلاف ها زیاد بود، باید دید آیا توانایی مقابله با این همه تفاوت را دارید یا خیر.

 

2.خواهرزاده یا برادرزاده داری؟

دلیلی ندارد هرکسی که به دنبال یک رابطۀ عاشقانه است، آیندۀ خود را با بچه بخواهد. بالعکس هم ممکن است؛ ممکن است بچه برای شما اولویت مهمی نباشد و برای پارتنر شما مهم باشد. بهتر است به جای پرسیدن مستقیم این سوال که «آیا آیندۀ خودت را با بچه تصور می کنی؟» در اولین قرار، بپرسید «آیا برادرزاده یا خواهرزاده ای دارند». اظهار نظر کردن آن ها دربارۀ نقششان به عنوان خاله یا دایی نشان خواهد داد احساساشان دربارۀ بچه داشتن خودشان چیست.

 

3.جالب ترین چیزی که امروز برایت اتفاق افتاد، چه بود؟

اگر شما و شریکتان یک احساس مشترک جالب یا زیبا را تجربه نکنید، نمی توانید طعم شادی را کنار یکدیگر بچشید.

دانستن اینکه شما می توانید لبخند روی لب او بنشانید یا شریک شادی هایش باشید، پایه گذار احساس رضایت و ثبات در یک رابطۀ معنادار است. روزهای بد برای هر زوجی وجود دارند؛ اما مهم این است که شما با کمی شوخ طبعی حتی در شرایط سخت، رابطه تان را حفظ کنید. در این صورت می توانید به داشتن یک رابطۀ مستحکم امیدوار باشید.

 

4.به دنبال چه چیزی هستی؟

 

دوستی های امروزی هیچ شباهتی به آنچه مادربزرگ ها و پدربزرگ های ما تجربه می کردند، ندارند. ما امروزه از احساس استقلال بیش تری نسبت به نسل های گذشته برخورداریم و دیگر نمی توان تصور کرد هدف افرادی که با آن ها قرار ملاقات داریم، تنها ازدواج و بچه دار شدن است.

پرسیدن این سوال که: « به دنبال چه چیزی هستی؟» از پارتنرتان، باعث می شود انتظاراتتان از او واضح و روشن باشد و مسائل پنهانی رابطه فراتر از قرار اول برایتان آشکار شود.

 

5.رفتارت با افراد مخالف نظرت، چگونه است؟

مهم نیست دو نفر چطور به تفاهم می رسند؛ مهم این است که چطور این اختلاف ها را مدیریت و حل و فصل می کنیم. واکنش فرد برای موافق یا مخالف بودن، نشان از توانایی او برای وفق دادن و سازگار شدن با موقعیت است و چیزی که هر دو نفر به آن نیاز دارند، یک تعهد صمیمانه است.

 

6.بدترین عادت تو چیست؟

در واقع، همۀ ما می خواهیم که دوست داشته شویم و هیچ چیز رضایت بخش از این نیست که شریکمان ما را با تمام کاستی هایمان دوست داشته باشد. به همان اندازه که تلاش می کنیم، در قرار اول این خصوصیات را مخفی نگه داریم، شخصیتمان خدشه دار می شود و آنچه که دوست داریم به نظر برسیم را خراب می کنیم. این خصوصیات بخشی از چیزی هستند که ما را منحصر به فرد می کنند و شخصیت انسانی مان را تشکیل می دهند.

پرسیدن این سوال نه تنها یخ رابطه را می شکند، بلکه کمک می کند تا تشخیص دهیم، تحمل طرف مقابلمان را داریم یا خیر.

 

7.بهترین خصوصیت تو چیست؟

مخاطب در واکنش به این سوال، منصفانه نظرش را می گوید و مشخص می شود شما به سادگی می توانید به نحوی که دیگران را قضاوت می کنید، خودتان را توصیف کنید. به عنوان مثال یک قرار ملاقات می تواند شریکتان را به عنوان فردی وقت شناس، منظم و جاه طلب و زندگی محور توصیف کند.

 

منبع: readersdigestاولین قرار ملاقات شخصیت شناسی
نظرات کابران باهوک ریویو