خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

چگونه مثبت اندیش بمانیم؟

چگونه مثبت اندیش بمانیم؟

چگونه مثبت اندیش بمانیم؟

موارد بسیارزیادی درباره تأثیرمثبت اندیشی در زندگی هرانسانی وجود دارد و بیشتر ما مطالب فراوانی دراین زمینه مطالعه کرده ایم و می دانیم مثبت اندیشی به معنای انکار مشکلات و بدیها نیست؛ بلکه توجه نکردن به آنهاست. نکته ای که در نگاه اول در ذهن بیشتر ما تداعی می شود این است که چقدر راحت می توان با تغییر نگرشی آسان، احساس لذت بخشی را در زندگی تجربه کرد و به آرامش رسید.

اما این مورد به این آسانی که فکر می کنید نیست. درواقع نه می توان آن را آسان و نه سخت پنداشت. نکته مهم درباره این احساس و رازماندگاریش در زندگی، به دیدگاه و انگیزه ای که شخص در خود به وجود می آورد، منتهی می شود .

به نظر شما، آیا با توجه به شرایط کنونی این عصر و رویارویی هر روزۀ ما با اخبار ناگوار و مشکلات فراوان اقتصادی و اجتماعی این امر میسر می شود؟  آیا اینگونه زندگی کردن کار راحتی است؟

در این مقاله ما نمی خواهیم به شما امید واهی دهیم اما قصد نا امید کردن شما را هم نداریم. پس بهتر است در ادامه مطالب با ما همراه شوید:

شما یک گزینه برای شروع دوباره و یا رسیدن به لذتی که سزاوارش در زندگی هستید دارید و آن یک انتخاب است. همانطور که گفتیم انتخاب شما بستگی به انگیزه ای دارد که برای ادامه راه و رسیدن به اهدافتان پیش رو دارید. مثبت اندیشی یک نوع نگرش است. احتمالا بیشتر ما در خانواده و یا محل زندگی با موارد گوناگونی که غیر از این نوع نگرش هستند روبه رو هستیم. در این شرایط حتما تجربۀ این را داشتیم که در گریز از دغدغه ها و موارد آزار دهنده بیشتر از هر زمانی مسیرمان را به سمت مثبت اندیشی و فرار از مشکلات سوق دادیم. اما با عبور موقتی از مشکلات دوباره به همان جایگاه اول با همان طرز تفکر برمی گردیم.

با وجود این نابسامانی ها در اطرافمان انسانهایی هستند که با آرامش و لبخندشان، گاهی حس حسادت را در ما تحریک می کنند؛ افرادی که در بیشترین شرایط زندگی آرامش دارند و روال و مسیر زندگیشان به راحتی و خوبی در حال گذر است. حال این سوال برایمان پیش می آید که این همه آرامش دراین افراد چگونه شکل گرفته ؟چه طور می شود که آنها در کنار مشکلات زندگی لبخندی از رضایت بر لب دارند؟

جواب این سوالات دراین موضوع خلاصه می شود که آنها در راه و نوع نگرشی که انتخاب کرده اند ثابت قدم ماندند؛  نگرش مثبت در آنها نهادینه و جزئی از زندگیشان شده است.

در ادامه ما می خواهیم به شما راهکارهایی را آموزش دهیم که این حس و نگرشی را که بیشتر ما هرچند کوتاه آن را تجربه کرد ایم را به حسی ماندگار و نوعی عادت در زندگیمان تبدیل کنیم. در این راه شما با تمارینی ساده اما مداوم که رمز اصلی این موفقیت است می توانید این احساس خوشایند را به راحتی در خود ماندگار و به دیگران نیز انتقال دهید:

1.از خودتان درکسب تجربه ها و موفقیت هایی هر چند کوچک، قدردانی کنید. این کار را تنها برای خودتان انجام ندهید؛ قدردانی از دیگران را فراموش نکنید.با این کار نسبت به دیگران خوش بین تر و احساس خوب و شگفت انگیزی را تجربه می کنید.   

2.هر شب دو نکته مثبت در روزی که پشت سر گذاشتید را مرور کنید. اینگونه مغزتان را تعلیم می دهید تا در شب های بعد موارد بیشتری را زودتر به خاطر بیاورید و ناخودآگاه ذهنتان به سمت موارد مثبت و خوشایند زندگیتان سوق پیدا کند.

3.برای اوقات فراغتتان برنامه ریزی کنید و با تفریحی که دوست دارید، حس خوشایندی را برای خودتان به وجود آورید.

4.همیشه به دنبال یادگیری و چشم اندازهای جدید باشید. خودتان را در یک زمان محدود حبس نکنید.

5. شکر گذاری از داشته هایتان در اولویت برنامه هایتان باشد. همیشه فعالیت یا جملاتی را برای دور نگه داشتن افکار منفی حتی زمانی که کوچکترین روزنه ای از آن در ذهنتان پدیدار می شود. در نظر داشته باشید.

6.امید را در خودتان نکشید. به زمانبندی خداوند عمیقا ایمان داشته باشید چرا که خواسته شما در زمانی مناسب تحقق پیدا می کند. پس دست از تلاش برندارید و به خداوند و مشیت الهی اعتماد کنید.

7.هیچ وقت به احساستان شک نکنید، احساس خوب برای شما بهترین راهنما در مسیر حرکت به سوی مثبت اندیشی است. هر زمان متوجه کوچکترین حس بدی در خودتان شدید بدانید راه را به بیراهه می روید و دوباره با ترفندی که حس خوب را برایتان به وجود می آورد خودتان را وارد مسیر صحیح کنید.

این تمرین ها را در زندگیتان به صورت مداوم تکرار کنید، و اگر تمرین های دیگری را در ماندگاری مثبت اندیشی می شناسید با ما در میان گذارید.مثبت اندیش تأثیرمثبت اندیشی نگرش مثبتمطالب مرتبط

روز جهانی سلامت روان
گاهی شاد و گاهی غمگین!
15 فستیوال بزرگ 2019

نظرات کابران باهوک ریویو