خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

7 راهکار برای نقاش های مبتدی

7 راهکار برای نقاش های مبتدی

7 راهکار برای نقاش های مبتدی

 صدها سال است که هنرمندان از رنگ روغن در نقاشی ها بهره می برند و این نوع رنگ با توجه به کیفیت وتنوعی که دارد، در سراسر جهان ابزار کار محبوب آن هاست. باید بدانید زمان خشک شدن نقاشی هایی که با رنگ روغن کار می شوند، بیش تر از اکریلیک است. نقاش های حرفه ای رنگ، پالت و ابزار برند مورد علاقه ای برای خود دارند که همیشه از آن ها استفاده می کنند. در این مقاله اما نکاتی ذکر شده، که برای افراد مبتدی می تواند مفید باشد.

 

1.با نقاشی های کوچک شروع کنید

نقاشی های کوچک برای شما این فرصت را مهیا می کنند که بدون صرف زمان یا رنگ زیادی، تکنیک ها و تجربیات نقاشی را امتحان کنید. شما می توانید یک بوم کوچک بیست در سی بخرید یا روی یک تکه پارچۀ برزنتی تمرین کنید و یا حتی با رنگ روغن روی مقوا یا کاغذ ضخیم نقاشی کنید.

 

2.برنامه ریزی کنید

فضایی برای خود تدارک ببینید که هم بتوانید وسایل خود را در آنجا نگهداری کنید و هم تهویۀ خوبی داشته باشد تا بوی رنگ اذیتتان نکند. این کار به شما فرصت دیدن و فکر کردن در مورد کارتان را می دهد؛ حتی اگر واقعا نقاشی نکنید. همچنین پروسۀ نقاشی کردن را برایتان آسان تر می کند که باعث می شود بیش از گذشته به نقاشی علاقه مند شوید و حتی روزانه آن را تمرین کنید. اگر زمان زیادی برای کارتان بگذارید، به سرعت در کارتان پیشرفت خواهید کرد. این یک تمرین خوب برای خلق هنر است.

 

3.خرید قلم موی مناسب

خرید قلم موی حرفه ای می تواند شما را از یک هنرجوی مبتدی به یک هنرمند حرفه ای سوق دهد. این قلم موها، رنگ بیش تری را به خود جذب می کنند.

خرید تنها چند قلم موی حرفه ای در سه سایز مختلف شروع خوبی است و هرقدر بیش تر نقاشی بکشید، می توانید به تعداد آن بیفزایید. میتوانید از قلم موهایی استفاده کنید که از الیاف مصنوعی ساخته شده اند. گرچه این قلم ها برای رنگ اکریلیک مناسب ترند اما برای رنگ روغن هم می توان از آن ها استفاده کرد. قلم موهایی که موی طبیعی دارند، برای کار با رنگ روغن مناسب ترند. در این میان قلم موهای زبر کاربرد بیش تری دارد.

 

4.سطح نقاشی را آماده کنید

می توانید روی سطوح مختلف نقاشی کنید: بوم، چوب، کاغذ... اما هرکدام را که انتخاب کردید، توجه کنید که بتونۀ لازم برای آن سطح چیست تا از چکه کردن روغن از سطح کار جلوگیری شود و آن را از اسیدهای موجود در رنگ محافظت کند و در نهایت زمینه ای فراهم کند تا رنگ به راحتی روی آن بنشیند و جذب شود. می توانید از تابلو یا بوم های از پیش آماده و یا اگر سطح نرم تری را می خواهید، از آستر دیگری با دو بتونه استفاده کنید.

 

5.درک رنگ ها و ترکیبشان

رنگ های اصلی خالص نیستند؛ بلکه طیف رنگی شان متمایل به زرد یا آبی است. اگر متمایل به زرد هستند، از آن ها رنگ های گرم درست کنید و اگر به آبی متمایلند، ترکیب رنگی سرد درست کنید. با این کار می توانید رنگ های ترکیبی بیش تری داشته باشید که در کارتان لازم خواهید داشت.

 

6.پالت رنگتان را محدود کنید

فکر نکنید باید از همۀ رنگ هایی که در ابتدا خریده اید، استفاده کنید. با یک نقاشی مونوکروم (تک رنگ) شروع کنید. نقاشی ای که ترکیبی از یک رنگ و سایه اش است.

از هر رنگی که دوست دارید، می توانید استفاده کنید. بستگی به این دارد که نقاشی با رنگ گرم بخواهید یا سرد؛ این بسته به سلیقۀ شماست.

 

7.پاک کردن قلم مو

حواستان باشد پس از هربار کار با رنگ، قلم موی رنگی را تمیز کنید. ابتدا با یک پارچه رنگ های اضافی آن را پاک کنید. سپس با توجه به نوع رنگی که با آن کار کرده اید، با حلال مناسب آن را تمیز کنید. حلال مناسب برای رنگ روغن تینر یا نفت است. برای رنگ های اکریلیک یا آبرنگ معمولا از آب استفاده می شود. بعد از آنکه آب اضافی آن را گرفتید، موهای آن را به شکل طبیعی درآورید و آن را برعکس در جایش قرار دهید تا دفرمه نشود.

 

منبع: thoughtco

 نوشت افزار لوازم هنری نقاشی رنگ روغن قلم موی نقاشی
نظرات کابران باهوک ریویو