خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

محبوب ترین موش دنیا

محبوب ترین موش دنیا

محبوب ترین موش دنیا

در سال 1929 در چنین روزی اولین محصول میکی موس از شرکت بزرگ و جهانی دیزنی در فروشگاهها ارائه شد. به همین مناسبت نگاهی می اندازیم به حقایقی جالب و شنیدنی از این موش محبوب و دوست داشتنی .

نود سال از خلق شخصیت موشی به نام میکی موس، که قلب شرکت دیزنی را در دستان خود گرفت، وتوانست با فروش و محبوبیتش در جهان، بیشتراز هر زمانی انرژی را از کالیفرنیا  به رگ های دیزنی در سراسر جهان منتقل کند، گذشت. دیزنی با وجود این شخصیت کارتونی توانست  پایه های قدرت شرکتش را که متزلزل شده بود دوباره از نو بازسازی کند. درواقع میکی موس شاد و دوست داشتنی فرمول جادویی بود برای شروع دوباره شرکت والت دیزنی، شرکتی که بزرگترین  کمپانی در صنعت سرگرمی در سطح جهانی محسوب می شود.

در ادامه حقایق و نکات جالبی ازمیکی موس، مهم ترین شخصیت کارتونی تاریخ را با هم مرور می کنیم :

1.طرح اولیه میکی موس به وسیله انیماتور مشهور دنیای هالییود آب ایورکس بود کسی که در کارنامه هنری خود چهار جایزه اسکار را دارد. طرح میکی موس را با  دیدن یک موش خانگی در ذهنش جرقه زد.

2.اولین نمایش میکی موس صامت بود و در سال 1928 با نام «هواپیمای دیوانه» در قالب یک انیمیشن 6 دقیقه ای ظاهر شد.

3.رکورد سومین تندیس مرتفع گیاهی جهان در گینس، شخصیت میکی موس است. این تندیس 35 تنی با پی ریزی 50تن بتن آرمه استحکام داشت و با گلهای اطلسی قرمز و سفید و بنفشه های زرد برای نمایشگاه گل در دبی ساخته شد.

4.اولین فیلم صدا گذاری شده میکی موس با نام «کشتی بخار ویلی» در سال 1929 ارائه شد که آن انیمیشن را در لیست 50انیمیشن جهان قرار داد.

5.اولین انیمیشن با صدا گذاری خود والت دیزنی صورت گرفت، و این صدا سازی سالها ادامه داشت. اولین کلمه میکی موس نیز «هات داگ» بود.

6.نام اولیه میکی موس مورتیمر موس بود و اگر سالهاست که این کارکتر را با نام میکی موس می شناسیم به خطر مخالفت لیلیان دیزنی همسر وات دیزنی است که نام میکی موس را انتخاب کرد.

7.کاوشگر «مسنجر» در مأموریتی که به سیاره عطارد داشت. تصاویری به زمین مخابره کرد که در آن تصویر سر میکی موس به وضوح مشاهده می شود. این تصویر به وسعت 104 کلیومتر است.

8.گوش های دایره ای و دستان چهار انگشتی، این موش انسان نما را متفاوت ظاهر کرد. حذف انگشت ها به دلایل هنری از لحاظ زیبایی و دلایل اقتصادی که صرفه جویی میلیون دلاری را در انیمیشن ها به همراه داشت، بود.

9.میکی موس اولین شخصیت کارتونی بود که توانست یکی از ستاره های پیاده رو هالیوود را از آن خود کند.

10.در کنار این حجم از محبوبیت کارتون های والت دیزنی و میکی موس، همیشه منتقدانی وجود داشتند که از فضای حاکم براین  فیلم ها و انیمیشن ها، معترض بودند. منتقدان معتقدند که  فعالیت های شخصیت ها در این کمپانی بیشتر درراستای  ترویج  لذت هایی چون  تفریح و خوراکی های خوشمزه و مهمانی ها است و دیدن این نوع از تصاویر می تواند سلیقه و اولویت های کودکان را بیشتر  در این راستا قرار دهد.

 انیمیشن والت دیزنی میکی موس
نظرات کابران باهوک ریویو