خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

این 10 مورد را به اشتراک نگذارید

این 10 مورد را به اشتراک نگذارید

این 10 مورد را به اشتراک نگذارید

 

                                                                                   

در این روزها که عضویت در شبکه های اجتماعی همه گیر شده و اغلب افراد صفحه ای در این شبکه ها دارند، بسیاری ها از این حقیقت که این شبکه ها تا چه حد می توانند از اطلاعات شخصی ما سو استفاده کنند، غافلند. بنابراین ممکن است یک پست به ظاهر معمولی و بی خطر در آینده به شما ضرر زیادی برساند.

در این مقاله فهرستی از مواردی که بهتر است در شبکه های اجتماعی به اشتراک نگذارید، جمع آوری شده است.

 

10. جزییات خصوصی روابطتان

هرآنچه که بین شما و شریکتان اتفاق می افتد، می بایست از دید دیگران محفوظ بماند. دربارۀ اتفاقاتی که در محیط شخصی منزلتان رخ می دهد، در شبکه های اجتماعی ننویسید. نام حیوان خانگی و سایر موارد شخصی که رابطه تان را ارزشمند می کند، را به اشتراک نگذارید. کمترین ضرر این کار از دست دادن احترام و اعتماد شریکتان است.

 

9. سلفی گرفتن در مراسم یادبود یا خاکسپاری

برخی از مراسمات مقدس شایستۀ رفتار محترمانه است. در این صورت گرفتن سلفی با لبخند در طول مراسم خاکسپاری در گورستان یا مسجد کار جالبی نیست.

 

8.کارهای نامتعارف

اگر دوست دارید با شکستن قوانین خودنمایی کنید و مثلا با سرعت بیش از حد مجاز در بزرگراه رانندگی کنید و در همان حال از خودتان سلفی یا ویدیو بگیرید، در بهترین حالت ممکن است جریمه یا بازداشت شوید و در بدترین حالت باعث شوید دیگران به این گونه کارهای خلاف ترغیب شوند.

 

7. نظرات تحریک آمیز

حتی اگر برای شوخی هم باشد، باید بدانید ممکن است با کامنت خود اشخاصی را برنجانید. پس بهتر است از ارسال نظرات جنسیتی، قومی و مذهبی که باعث مشاجره می شود، خودداری کنید.

 

6. شکایت های کاری

حتی اگر همکارتان در پروفایل و فهرست دوستان شما نیست، ممکن است از راه های دیگری از رفتار شما مطلع شود و آن را به رئیستان گزارش دهد. بنابریان هرقدر هم که از کار فعلی تان ناامید و سرخورده هستید، آن را شخصی نگه دارید؛ وگرنه ممکن است برایتان هزینه بردار باشد.

 

5. لوکیشن شما

مکان یاب گوشی های هوشمند به شما این امکان را می دهند تا در هرجای کره زمین که باشید، موقعیت خود را به اشتراک بگذارید. شاید آگاه کردن دوست یا اقوامتان از اینکه شما در هر لحظه کجا هستید، جالب به نظر برسد، اما به ریسکش نمی ارزد. اگر می خواهید خود را از شر افراد بدطینت دور نگه دارید، مکان یاب خود را برای همیشه خاموش کنید.

 

4. برنامه ریزی تعطیلات

ارسال منظم موقعیت مکانیِ جایی که در سفر هستید، یک اشتباه بزرگ است؛ زیرا شما نمی دانید این اطلاعات را چه کسانی ممکن است ببینند. احتمال دارند افرادی در صفحه شما باشند که با دیدن پست هایتان  از این فرصت سوءاستفاده کرده و از منزلتان دزدی کنند. اگر علاقه مندید موقعیت سفرتان را به اشتراک بگذارید، کمی صبر کنید تا از سفر بازگردید و در زمان مناسب این کار را انجام دهید.

 

3. مدارک شناسایی


گاهی اوقات اتفاق های خوبی در زندگی رخ می دهند؛ مانند اولین باری که گواهینامۀ رانندگی دریافت می کنید یا خرید خانۀ رویایی که شما بسیار مشتاقید بلافاصله آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

فراموش نکنید با به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصیتان، خود را در معرض خطری بزرگ قرار می دهید. اگر عکس طوری باشد که فرد بتواند اطلاعاتتان را به طور واضح ببیند، می تواند اطلاعات هویتی شما را سرقت کند و یا به منزلتان دستبرد بزند. این قانون مربوط به همۀ مدارکی است که نام و مشخصات شما در آن ها درج شده است. مانند: گذرنامه، بلیط هواپیما، کارت ملی و ...

 

2. اطلاعات مالی

پول برای همۀ ما مهم است؛ مخصوصا وقتی برای به دست آوردنش زحمت کشیده باشیم. بنابریان اگر شما واقعا فردی موفق هستید و یک موقعیت شغلی عالی با دستمزد فوق العاده دارید و برای خودتان یک هواپیمای شخصی یا ماشین آخرین مدل خریده اید، شتابزده آن را در صفحه اجتماعی برای دوستانتان به اشتراک نگذارید.

علاوه بر کامنت افراد حسود، این خطر را ایجاد می کنید تا هکرها با استفاده از اطلاعات شخصی مثل عکس کارت اعتباری، جزئیات حساب بانکی و یا هر اطلاعات مالی، به پس انداز و اموالتان دسترسی پیدا کنند.

 

1.هدایای گران قیمت

مطالعات نشان می دهد به اشتراک گذاشتن هدایا و اموال گران قیمت در شبکه های اجتماعی، احساس ناامنی و شکست را افزایش و حس حسادت و نارضایتی افراد در زندگی شخصی را بالا می برد.

همیشه به یاد داشته باشید اگر عکسی را پست می کنید و آن را برای عموم باز می گذارید، تقریبا غیرممکن است بتوانید آن را به طور کامل و راحت حذف کنید و در نظر داشته باشید هر فردی می تواند این عکس را ببیند. پس در آنچه که در صفحات اجتماعی تان به اشتراک می گذارید، خیلی دقت کنید.

 

منبع: brightsideشبکه های اجتماعی اینستاگرام
نظرات کابران باهوک ریویو