خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

آینده را بشنو

آینده را بشنو

آینده را بشنو

براساس پیش بینی های آماری تعداد ناشنوایان، همچنان روند رو به افزایشی دارد. هرچند برای حل این مشکل تلاش های بی وقفه ای صورت گرفته است. چنان که روزی به این نام ثبت جهانی شد و متخصصین این شاخه پزشکی، با سخنرانی ها و همایش های مختلف، همگان را به توجه هر چه بیشتر به این عضو مهم از بدن آگاه می کنند. اما این نکته برای کسانی که از سلامت شنیداری برخوردارند به گونه ای دیگر نیز جلوه می کند و آن هم راه های مراقبت از گوش و هنر و مهارتی که از این راه می توان کسب کرد، است.

برای همه ما برقراری مهارتهای درست ارتباطی، همیشه گزینۀ مهمی بوده و روش ها و راههای زیادی نیز برای برقراری ارتباطات کلامی در کتاب ها مختلف خوانده و یا دیده ایم؛ ولی آیا تا گوش شنوایی برای نه تنها این موضوع بلکه برای دیگر مسائل نباشد این راه حل ها قابل استفاده خواهد بود؟

مهم ترین ضرورت برای برقراری یک رابطه موفق، درست شنیدن است. درست شنیدن نه تنها در روابط، تنش را کمتر می کند بلکه به برقراری بلند مدت یک رابطه ایده آل و یا حتی شانس سریع تر به نتیجه رسیدن برای قطع یک رابطه نا موفق را هم افزایش می دهد.

تقویت در مهارت شنیدن در روابط شخصی، تعاملات اجتماعی و روابط حرفه ای افق روشنی از آینده هر شخص را به خوبی نمایش می دهد. اهمیت این موضوع و حتی تفاوت آن، به وضوح در ارتقا یک سازمان با مدیری همراه با مهارت شنیداری، نسبت به سازمانی که مدیری را در رأس کار خود دارد که از این مهارت بر خوردار نیست، بسیار روشن است.

کارکرد کارمندان در محیطی کاری که مدیر مربوطه نسبت به روند گزارشات و و ایده های خلاقانه آنها بی اهمیت است بسیار متفاوت است چرا که انگیزه کارمندان را نسبت به پیش برد اهداف به مرور زمان کم رنگ تر می کند.

یک مدیر موفق می تواند با داشتن این مهارت، کمک بزرگی در ایجاد روابط مطلوب و پیشگیری و جلوگیری از کشمکش ها و اختلاف نظرها داشته باشد.

مهارت شنیداری را می توان به دور از هر گونه تعصبات تنها با داشتن گوشی شنوا همراه با  استدلال عقلانی کسب کرد. بدون شک داشتن آمادگی های لازم برای شنیدن نظرات مختلف، و بالا بردن ظرفیت نسبت به دیدگاه های متفاوت و حتی مخالف یکی از اقدامات اساسی برای پیش برد این هدف در هر شخص است؛ کاری سخت که به آسانی به دست نمی آید. مانند درست نشنیدن، یعنی همان درست نخواندن بعضی از جملات در نوشتارها که نظریات تلخ و گزنده و گاها قضاوت های نادرست را به همراه دارد. یکی از راحت ترین راه ها برای تقویت این مهارت رجوع به کتاب هایی است که با یادگیری تمرینات کاربردی و تکنیک های ساده، می توانند کمک موثری برای تبدیل شدن به شنونده ای خوب را برایمان مهیا کنند.مهارت شنیداری مهارت شنیدن
نظرات کابران باهوک ریویو