خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

راز سلامتی بر اساس گروه های خونی

راز سلامتی بر اساس گروه های خونی

راز سلامتی بر اساس گروه های خونی

اهمیت دانستن گروه خونی در موارد مختلف سلامتی و حتی روانشناسی برای برقراری ارتباط با دیگران و مسائل دیگر موضوعی است که کمابیش بسیاری از آن اطلاع دارند. با این وجود، هنوزهم تعداد کسانی که نوع گروه خونیشان را نمی دانند و یا اگرهم می دانند، بیشترین اطلاعاتشان به این موضوع محدود می شود که؛ می توانند از چه گروهی خون دریافت و به چه گروهی، خون هدیه بدهند. این در حالیست که مبحث جالب رژیم غذایی بر اساس گروه خونی  بیش از 50 سال است که به صورت علمی ودر قالب کتاب های مختلف به وسیله محققان در جهان مطرح شده است. نکته ای بسیار حائز اهمیت که، درمان و حتی جلوگیری از وقوع بسیاری از بیماریها را می توان با آگاهی از یک برنامه غذایی مناسب به آن دست پیدا کرد.

نیازهای غذایی و میزان ضعف و قدرت هر شخص به دلیل موقعیت فیزیکی متفاوت، فرق می کند. اما آگاهی هایی که از طریق دانستن نوع گروه خونی کسب می شود می تواند منجر به پیش بینی و هماهنگ شدن نوع تغذیه مخصوص آن نوع گروه خونی در سبک زندگی هر شخص شود. همان طور که می دانید سلامت انسان به شدت تحت تأثیر ژنتیک وهمچنین محیط زیست قرار دارد. بنابراین نوع تغذیه و خوردن غذای مناسب بر اساس گروه خونی به شما کمک می کند که به صورت چشمگیری متوجه پیشرفت و بالا رفتن میزان سلامت خود شوید.

 به گفته محققین یکی از نشانه هایی که به راحتی زنگ خطر را برای سلامت شما در نوع تغذیه به صدا در می آورد، احساس نا خوشایندی است که بعد از مصرف مواد غذایی خاصی به شما دست می دهد. نشانه ای مشخص که بدن شما باید یا مصرف آن را محدود و یا قطع کند. این نکته روی دیگری نیز دارد و آن مصرف غذایی است که انرژی و هوشیاری شما را بیشتر می کند. بنابراین بهترین الگو می تواند نوع تغذیه سازگار با گروه خونیتان باشد. قبل از توضیح مختصری ازتغذیه و شناخت بیماری های این  چهار نوع گروه خونی جالب است بدانید که به غیر از گروه خونی B در دیگر گروه های خونی تعداد مردم جهان در نوع مثبت بیشتر از نوع منفی است. اما نکات تغذیه ای و خصوصیات شخصیتی گروه های مختلف خونی:

گروه خونی o

اگر گروه خونی شما o است  مصرف پروتئین حیوانی باعث افزایش سوخت و ساز در بدنتان خواهد شد. گروه خونی o از قدیمی ترین و فراوان ترین نوع گروه خونی است. افراد با این گروه خونی معده ی اسیدی دارند ویژگی که به هضم غذا کمک می کند اما باید سعی کنند از مواد غذایی چون بلغور جو دوسر، زنجبیل، خربزه، موز، سبزیجات نیز استفاده شود تا به رفلکس معده کمک کنند. افراد در این نوع گروه؛ خونی رقیق دارند بنابراین بهترین روش، ورزش و تحرکات جسمانی است که سریع‌ترین و موثرترین راه برای تقویت گردش خون محسوب می شود. مصرف ماهی سالمون، سیرو شکلات هم کمک خوبی برای پیشگیری از لخته شدن خون است. اما کمتر مصرف کردن محصولات لبنی و غلات و حبوبات برای این گروه در کنار تأکید بیشتری روی مصرف گوشت بدون چربی، ماهی، و ماکیان به همراه میوه‌ها و سبزیجات، بهتر است.

از خصوصیات بارز شخصیتی این گروه خونی می توان از: مثبت نگری، ریسک پذیر و مستقل، هستند و در حوادث و بحران ها سازگاری خوبی دارند و در فعالیت های سازمان یافته خوب عمل می کنند.

گروه خونی A

این گروه دومین گروه خونی شناخته شده است. رژیم گیاهی بهترین گزینه برای این گروه خونی است. مصرف پروتئین با گوشت ماهی در کنار مصرف سبزیجاتی مانند اسفناج، کاهو، نعناع، ریحان، مرزه و جعفری و پیازچه ، لوبیا سبز به بالا رفتن سوخت و ساز و منجر به تقویت ایمنی در بدن می شود. اهمیت مصرف روغن زیتون و گردو را در این گروه خونی نمی توان نادیده گرفت. اما بهترین میوه ها در کنار آناناس برای این گروه خونی را گیلاس، انجیر خربزه، زرد آلو و توت فرنگی رامی توان نام برد. مصرف گوشت قرمز و کل کلم، لبنیات پرچرب، ماکارانی،بادمجان، گوجه فرنگی، قارچ و موز و بادام هندی هم موارد پرهیزی این گروه خونی محسوب می شوند. ورزش هایی مانند ورزش یوگا برای این گروه خونی توصیه می شود.

افراد در این گروه خونی: مطیع و آرام,فداکار,مودب,درستکارو خونسرد هستند

گروه خونی B

این گروه خونی بیشترین هماهنگی را با اقلیم ها و دیگر گروه های خونی دارد. افراد در این گروه خونی متعادل و از سیستم گوارشی خوبی بهره مند هستند، ولی تمایل به چاق شدن دارند.

صرف مصرف ذرّت، گندم سیاه، انواع عدس، بادام زمین و کنجد از علل اصلی چاقی در اینگونه افراد است. برای پشت سر گذاشتن مشکلات جسمی در این گروه این موارد را رعایت کنید:

خوراکی‌های سودمند برای این گروه خونی موز، انگور، آناناس، آلو، توت، گوشت‌ها، ماهی، لبنیات، روغن زیتون، انواع سبزی ها مانند: چغندر، هویج، سیب‌زمینی، گل کلم، جعفری، کلم قرمز و سفید، بادمجان است اما بهتر است از خوردن مایعات زیاد، عدس، ذرت، بادام زمینی، گوجه‌فرنگی و جوجه‌ کباب پرهیز کنند. جایگزین کردن گوشت قرمز به جای مرغ نیز برای بالا بردن سیستم ایمنی بدن توصیه می شود.

خصوصیات شخصیتی گروه خونی B: انعطاف‌پذیری و سازش کار، خلاقیت، ثبات روانی مناسب و صلح‌طلبی است که بین جسم و روح آنان هماهنگی خاصی وجود دارد.

گروه خونی AB

گروه خونی AB کمیاب ترین گروه خونی در جهان، و بهترین منبع پروتئینی برای آنها منابع دریایی است. این افراد به علت سدیم کمی که دارند بهتر است از نمک دریایی استفاده کنند و از خوردن انواع فلفل، شور، سرکه، ترشیجات، مرکبات و جوانه گندم پرهیز کنند. اما خوراکی های مفید برای این گروه خونی چیست؟ گوشت‌ها مانند: گوسفند، بوقلمون، ماهی و مصرف ماست، پنیر، گوسفند یا بز، خامه کم‌چرب، روغن زیتون، بادام زمینی، گردو، لوبیای سویا، عدس، ارزن، جو دوسر، نان برنجی، نان چاودار، نان سویا، نان گندم، برگ چغندر، گل کلم، کلم پیچ، خیار، چغندر، کرفس، بادمجان آب پز، سیب‌زمینی، سیر، جعفری، گیلاس، انگور، انجیر، و آناناس نیز برای بهتر کار کردن دستگاه گوارش، سودمند است.

خصوصیات شخصیتی :تلفیقی از روحیه حساس و زودرنج گروه A و روحیه سازشکار گروه B است.رژیم غذایی سالم رژیم غذایی بر اساس گروه خونی تغذیه سالم معرفی کتاب
نظرات کابران باهوک ریویو