خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

خبرت هست که دی گم شد و تابستان شد

خبرت هست که دی گم شد و تابستان شد

خبرت هست که دی گم شد و تابستان شد

بازهم شروع تابستانی دیگر در کنار همۀ مشغله ها و روزمرگی ها و تماشای لذت لبخند ها و شادی هایی از سر ذوق، فارغ از درس و امتحان دربخشنده ترین فصل سال که برایمان سراسر انعکاس نور و لذت شادی را در سایه ساری از آرامش به ارمغان می آورد.

تابستانی برای ثبت خاطره هایی از بازی های دوستانه و گردش ها و پیک نیک های خانوادگی تا دیدن فیلم و کارتون هایی که حالا با خیالی راحت دیده می شوند. انتظار برای تمام شدن ظهر گرم و طاقت فرسا و رسیدن به عصری روشن اما گرم و صمیمی چه با خوردن هندوانۀ شیرین و خنک و یا بازی در کوچه ها و تفرج گاه هایی که نشان از شادمانی و زنده بودن دارد.

شاید مسافرت های طولانی در دیگر شهرهای محل زندگی برای خیلی از افراد مضیقه هایی چون شرایط مالی و یا حتی زمان را در پی داشته باشد و یا پارک های داخل شهر که دیگر برایتان جذاب نیست اما چه خوب می شود با تفرج های روزانه در طبیعت نزدیک به شهرمان در کنار همه  شلوغی های زندگی، شیرینی ثبت خاطره های زیبای تابستان را از خود و کودکان دریغ نکنیم. بیرون از شلوغی ها اما نه چندان دور آن هم در کنار طبیعت و عزیزانمان حتمأ بازده انرژی فراوانی را تجربه خواهیم کرد. برای این کار بهتراست فهرستی از این اماکن را تهیه و با برنامه ریزی به خوبی از این فصل استفاده کنید. ما در این مقاله به شما مکانهای طبیعی نزدیک شهر تهران را پیشنهاد می کنیم و شما هم اگر درنزدیک شهرتان چنین مکان هایی با گشت و گذار یک روزه سراغ دارید با ما درمیان بگذارید:

«پارک جنگلی»

-در کنار پارک جنگلی چیتگربهتر است سری به دیگر پارک های وسیع همراه با درختان انبوه و سرسبز پایتخت بزنید. پارک جنگلی کوهسار، سرخه حصار، لویزان، لتمان کن، خرگوش دره،پریسان، افرا از جمله پارک های جنگلی وسیعی هستند که می توانند تداعی کننده روزهای خوبی در گرمای تابستان برای شما وعزیزانتان باشد.

«روستای وردیج»

-دیدن روستای وردیج و واریش در دل رشته کوه های البرزهم خالی از لطف نیست. روستایی با طی کردن مسیر جاده های امام زاده داوود پیش رویتان می آیدو به نام روستای آدم سنگی معروف است. وجود باغ‌های وسیع گردو، سیب، خرمالو، توت و شاتوت منظره زیبایی را در این منطقه کوهستانی خلق کرده است. اگر اهل پیاده روی هستید حتما از آبشار ها و منطقه سنگی که شکل های خاص و دیدنی ای دارد، دیدن کنید. بهترین فصل برای دیدن این روستا به غیر از فصل بهار و دیدن  زیبایی های خاصش است، تابستان و فرار از گرما و گذران روز درهوای خنک و مطبوع نیزتجربه زیبایی خواهد بود.

«آبشار سنگان»

-جاده آسفالتی در فاصله حدود 35 کلیومتری شمال غرب تهران شما را به روستای سنگان و پس از طی مسافتی پیاده روی به آبشاری با همین نام خواهد برد. آبشار سنگان به بلندای حدود 30 مترو با قدمتی تاریخی از جاذبه های طبیعت گردی استان تهران است. گذشته از دیدن قندیل های زیبایی که در فصل زمستان این آبشارها به خود می گیرند. فصل تابستان نیز با خنکای هوایی که دارد برای گذران روزهای گرم لذت بخش خواهد بود.

«سد لتیان»

- در10 کیلومتری شمال شرق تهران سدی که بر روی رودخانه جاجرود قرار دارد منطقه ای خوش آب و هوایی را با شرایط رفاهی چون ماهیگیری و اسکی روی آب، و دو پارک جنگلی به نام‌های لتیان و تلو برای گشت و گذاری یک روزه فراهم کرده است. سد لتیان در کنار تامین درصدی از  آب شرب تهران،  استراحت گاهی مفرح برای ساکنین کلانشهرو علاقمندان به طبیعت نیز محسوب می شود. پرورش انواع ماهی و قایقرانی در کنار زیبایی های اطراف دریاچه و روستایی به نام کمرد در 20کیلومتری جاده رودهن و آبشاری در کنار این روستا از زیبایی های سفر به این منطقه نزدیک به تهران است.معرفی کتاب تعطیلات تابستان طبیعت تهرانمطالب مرتبط

طبیعتی  منحصر به فرد در کرانه ی عمان
تکنولوژی؛ همسفری با تجربه
2 فوریه روز جهانی تالاب ها

نظرات کابران باهوک ریویو