خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

توصیه های کارآمد در انتخاب عینک آفتابی

توصیه های کارآمد در انتخاب عینک آفتابی

توصیه های کارآمد در انتخاب عینک آفتابی

محافظت از پوست و چشم در برابر آفتاب یکی از دغدغه ها و مشکلات اصلی همه ما در شروع فصل تابستان است که نسبت به ضرورت استفاده آن در تمام فصول سال، بیشتر احساس می شود. تقریبا بیشتر مردم با عوارض خطرناک اشعه آفتاب برحفظ سلامت بدن آگاه هستند. اما سر درگمی دربهترین انتخاب از کالاهایی با کیفیت و مناسب که پاسخگوی آنها در برابر اشعه مضر آفتاب باشد، همیشه وجود داشته است.

اولین عرضه کننده عینک آفتابی به وسیله سام فاستر و درآتلانتیک اتفاق افتاد. کالایی که تا کنون برند ها و تبلیغات گسترده ای درزمینه مد و زیبایی و همچنین مهم ترین خط مشی آن در حفظ سلامتی چشم و بافت های اطراف اتفاق افتاد.

نتیجه عدم توجه به عینک آفتابی استاندارد در هنگام خرید با یو وی 400 ، برای شما تنها عینکی است که شدت نور را کاهش می دهد و منجربه حذف اشعه ماوراء بنفش نمی شود. همین کافیست تا به تدریج این اشعه خطرناک، به واسطه کاهش نوری که به واسطه عینک غیر استاندارد داشتید عنبیه چشمتان را بازترکند و در نتیجه اشعه ماوراء بنفش بیشتری به چشمانتان آسیب وارد کند. اینجاست که یکی از دلایل مهم ارزش استفاده ازعینک مناسب و ضررهای استفاده ازعینک غیر استاندارد به وضوح مشخص می شود.

در بین برندهای معروف و مشهور درزمینه تولید عینک های استاندارد و حتی لوکس این شرکت های ایتالیایی هستند که سر آمد دیگربرندها در جهان هستند. برندهایی چون دولچه اند گابانا، دی اند جی، گوچی، ورساچه، بری بری، جورجو آرمانی، پرادا و پلیس که در بین این برندهای مشهوراز اول به صورت تخصصی تولید عینک را شروع کرد. هر چند که برند های مشهوری چون شنل و دیور نیز در این صنعت از محبوبیت خاصی بر خوردار هستند اما شرکت آمریکایی ری-بن با محصولات متنوعی که به صورت تخصصی در این زمینه ارائه کرد محصولاتش را با لنزها و سبک، مواد و مشخصه های جالبش در طراحی که بیشتر برای پیاده روی و هوانوردی بود به قابل اعتماد ترین برند معرفی کرد. این برند در ایران نیز محبوبیت ویژه ای دارد و از بین طرح های متنوع آن از طرح ری بن خلبانی بیشترین استقبال به عمل آمد.

اما موارد ضروری برای خرید یک عینک مناسب:

-عدم عبور اشعه ماورای بنفش

هنگام خرید حتما از فروشنده تست جذب اشعه UV را بخواهید تا با اندازه گیری از میزان حفاظت آن در برابر اشعه ماوراء بنفش مطمئن شوید. شیشه عینک باید از 98 تا 100 درصد جلوی عبور اشعه ماوراء بنفش ومحافظت UV400 هم جلوی عبور اشعه های نور خورشید را می گیرد. بهتر است بدانید بیشترین زمان تابش اشعه ماوراء بنفش از ساعت 10 تا 3 است.

-رنگ مناسب برای عینک آفتابی

معمولا سه رنگ مشکی، طوسی و قهوه های در بیشتر مواقع مناسب هستند . اما بعضی از رنگ ها مانند رنگ زرد مناسب ورزش و هوای مه آلود است. برای رانندگان رنگ قهوه ای و طوسی مناسب بوده و بهتر است از رنگ سبز خودداری کنند چرا که تشخیص را در رنگ های چراغ راهنما دچار مشکل می کنند. بهتر است با یک روش ساده تیرگی مناسب عینک هم چک شود و آن هم دیده شدن چشمها از پشت عینک در یک نور معمولی است.  

-اندازۀ مناسب عینک

به اندازه عینک تنها از جنبه زیبایی توجه نکنید. شیشه های عینک باید تمام چشم را بپوشاند تا مانع مسیر نور آفتاب از اطراف به چشم شود، تا محافظت کافی صورت بگیرد.

-عینک اصل یا قلابی

با بررسی ظاهری ساده از نوع کیفیت کالا، تا عدم هر گونه خط و خش و یا موج روی شیشه و یا لق نبودن دسته به راحتی می توانید کیفیت را تشخیص دهید.

توجه داشته باشید که لوگوی برندهای مشهور در شیشه سمت راست حک می شود.

یک راه آسان وعملی برای تشخیص کیفیت عینک امواج است. وقتی شما از کنترل تلوزیون و یا ریموت را در پشت شیشه عینک استفاده می کنید. اگر کنترل و یا ریموت کارایی داشت خیالتان از بابت استاندارد بودن آن راحت باشد.

اگر می خواهید از برند های معروف خرید کنید بهتر است شماره سریال عینک را از وبسایت سازنده عینک و نوع نوشتاری برند را با کالای مورد نظر چک کنید.

عینک با برند معروف حتما نام  تجاری عینک را به همراه شماره مدل، حروف (CE) در قسمت راست عینک دارند. شماره سریال حک شده روی دسته عینک با سریال روی جعبه یکی است.

برند دی اند جی نام خود را بر روی 2 دسته عینک های خود هک می کند.

تشخیص برند ریبن به راحتی امکان پذیر است لوگوی ریبن با خط شکسته روی دسته عینک حک شده باشد. به مخفف RB روی شیشه عینک توجه کنید. در صورت واضح نبودن نمی تواند اصل باشد. سبک بودن عینک به اندازه ای که حتی نتواند در برابر کمی باد یک کاغذ را نگه دارد نیز نشانه اصل بودن عینک نمی تواند باشد.معرفی کتاب عینک آفتابی اصل انتخاب عینک آفتابیمطالب مرتبط

ماجرای ریش رستم چیست؟!
2 فوریه روز جهانی تالاب ها
روز جهانی پوشیدن کفش های قهوه ای

نظرات کابران باهوک ریویو

پربازدید ها