خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

هم کارمندم هم ورزشکار

هم کارمندم هم ورزشکار

هم کارمندم هم ورزشکار

 

 

اگر کارمند باشید، پیدا کردن وقت برای ورزش کردن روزانه کار آسانی نیست. اما عواقب ورزش نکردن به اندازه­ای مخرب است که با هر ترفندی هم که شده باید تلاش کنیم از آن چشم­پوشی نکنیم. در ادامه 5 راهکار برای استفادۀ بهینه از زمان و ورزش کردن برای کارمندها ارائه شده است که با هم می‌خوانیم:

  1. برنامه­ریزی کنید

اگر برنامۀ روزانۀ ورزشی نداشته باشید، به سختی می­توانید به ورزش کردن ادامه دهید. در صورتی که زمان و مشغله­هایتان اجازه نمی­دهند روزانه مفصل ورزش کنید، حتی چند دقیقه نرمش صبحگاهی یا پیاده­روی عصرگاهی هم می­توانند تاثیرات فوق­العاده­ای داشته باشند. برنامه روزانه­تان را بنویسید تا با شروع روز بدانید امروز دقیقا قرار است برای بدنتان چه کاری انجام دهید.

  1. وسایلتان را از شب قبل آماده کنید

فرقی نمی­کند تصمیم گرفته باشید قبل از شروع کار ورزش کنید یا بعد از آن. در هر دو حالت وقتی صبح­ها ساک وسایل ورزشی­تان را آماده کنار تخت خواب یا جاکفشی ببینید، هم وقتتان تلف نمی­شود و هم انگیزه­تان برای ورزش کردن بیشتر می­شود.

  1. در باشگاه نزدیک محل کارتان ثبت نام کنید

ثبت نام در نزدیک­ترین باشگاه ورزشی محل کار نه تنها باعث صرفه­جویی در زمان می­شود، بلکه سهولت در رفت­ و آمد باعث می­شود کمتر به فکر نرفتن به باشگاه بیفتید. بهترین گزینه این است که فاصلۀ باشگاه ورزشی و محل کارتان چند دقیقه­ای پیاده­روی باشد تا با پیاده­روی بتوانید بدنتان را گرم کنید.

  1. از ساعت ناهار غافل نشوید

گاهی به دلیل شرایط کاری پیچیده یا مسافت طولانی بین خانه و محل کار و... پیدا کردن روزانۀ زمان برای ورزش کردن کار مشکلی است. در این گونه مواقع می­توان از ساعت ناهار استفاده کرد. ورزش کردن در میانۀ روز باعث می­شود پرانرژی­تر به مابقی کارها رسیدگی کنید. بعد از آن ناهار مختصر و سالمی بخورید و به کارتان ادامه دهید.

 

  1. شریک ورزشی پیدا کنید

یکی از ترفندهای افزایش انگیزه برای ورزش کردن این است که همراهی پیدا کنید که به اندازۀ شما در ورزش کردن مشتاق باشد. بنابراین با یکی از همکارهایتان صحبت کنید و متقاعدش کنید که در برنامه ورزشی­تان با شما شریک شود. 
نظرات کابران باهوک ریویو