خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

ایده ای نو درخلق آرامش

ایده ای نو درخلق آرامش

ایده ای نو درخلق آرامش

یك فعالیت فكری و آرام‌بخش در روزهای پر مشغله و بلند تابستان می تواند بهترین راه برای داشتن حسی خوب و آرامشی وصف ناپذیر باشد.

چند سالی از آغاز فروش و معرفی کتاب های رنگ آمیزی در دنیای بزرگسالان می گذرد. استقبال خوب مردم از این نمونه کتاب در سایت های بزرگی چون آمازون و دیگر فروشگاه ها ، شروعی برای معرفی مدل های مختلف آن در طرح های گوناگون، در کتاب فروشی ها و سایت های خرید شد.

در این نوع از کتاب با وجود سالهایی که از رنگ آمیزی های ابتدایی دوران کودکی افراد، گذشته اما هنوز هم می توان با رنگ ها آن هم به راحت ترین شکل تجربه دوران کودکی و نقاشی هایی از سر ذوق را در خود زنده کرد. گذشته از حس و حال خوب رنگ آمیزی دانستن فواید یکی از ساده ترین ابزارهای سرگرم کننده، برای گذران روزهای پر استرس خالی از لطف نیست؛

-بهتر است چشمها و ذهنتان را به جای درگیر کردن به انواع و اقسام دل مشغولی ها و سختی ها و ناملایمات زندگی، و یا گوشی های هوشمند، ساعتی را به دنیای متنوعی از رنگ ها بسپارید. این موضوع در بزرگسالی تنها به کسانی که از دوران کودکی و مدرسه به نقاشی علاقمند بودند، اختصاص ندارد. حتی اگر هیچ گونه اشتیاقی در شما و از آن دوران نسبت به رنگ و نقاشی نبوده اکنون با رنگ آمیزی در طرح های مختلف و متوعی که موجود است به راحتی حس خوشایندی را با در کنار هم قرار دادن رنگ ها احساس می کنید. هنگامی که ذهنتان درگیر انتخاب رنگ ها برای هر چه زیباتر شدن طرح انتخابیتان می شود و یا زمانی که با فشار دادن مدادهای رنگی بر روی کاغذ به راحتی از سر در گمی ها و افکار آزار دهنده فاصله می گیرید، می توانید به تدریج انرژی های مثبت را وارد زندگیتان کنید.

-توصیه کارشناسان بر این است که بهتر است ساعاتی در روز را به این کار اختصاص دهید و بهتر است در ابتدای کار از انتخاب طرح های خیلی شلوغ خودداری کنید تا کم کم با علاقه و شوق بیشتری به کامل شدن طرحتان و در انتهای کار لذت بردن از رقص رنگ ها بر روی مدل انتخابی به زیبایی از آن لذت ببرید.

-بالا بردن تمرکز حواس و هماهنگی چشم و دست و خلاقیتی که در طرح های مختلف از کنار هم قرار دادن های رنگهای متفاوت به وجود می آید از دیگر مهارت های استفاده از این نوع رنگ آمیزی در دوران بزرگسالی محسوب می شود.

- در کتاب های رنگ آمیزی با تمرکز بیشتری که در زمان حال اتفاق می افتد. دقایق و ساعات مفیدی، با کمتر شدن استرس، دلهره و در نهایت ؛پاکسازی افکار مزاحم ، به خوبی سپری و به تدریج نیز نهادینه می شود.

-یکی دیگر از علل استفاده از کتاب های رنگ آمیزی به تأخیر افتادن زوال عقل و جلوگیری از آلزایمر در دوره سالمندی و رشد خلاقیت و بهبود اعتماد به نفس و خود باوری در دوران بزرگسالی می شود.

-اشکال ابتدایی در رنگ آمیزی بزرگسالان مربوط به اشکال دایره ای به نام ماندالا می شود که ریشه در دین هندو و بودا و به عنوان نمادی برای جهان هستی دارد.

کارل یونگ، معتقد است؛ این دایره های نمادین آشفتگی های روان را کم و در آن نظم ایجاد می کنند. در واقع ماندالا ها برای تمرکز بر خویشتن و جستجو در درون انسان هستند.

-انتخاب استفاده از مداد رنگی ، ماژیک و یا  روان نویس های رنگی نوک نمدی برای رنگ آمیزی بسته به راحتی شما با هر کدام از این ابزار های رنگ آمیزی را دارد همانطور که انتخاب طرح در بین تنوع زیاد مدلها از ریز و درشت بودن طرح تا نوع طبیعت و یا طرح های اسلیم همگی بستگی به علاقه و حس خوبی که با آن به دست می آورید، را دارد.

-هیچ قانون مشخص و ثابتی برای رنگ آمیزی طرح ها وجود ندارد، و تنها سلیقه و تمایل شما برای انتخاب رنگ ها مهم و در اولویت است.   نقاشی معرفی کتاب رنگ آمیزی بزرگسال ماندالامطالب مرتبط

روز جهانی سلامت روان
گاهی شاد و گاهی غمگین!
15 فستیوال بزرگ 2019

نظرات کابران باهوک ریویو