خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

10خطایی که هر روز انجام می دهیم!

10خطایی که هر روز انجام می دهیم!

10خطایی که هر روز انجام می دهیم!

 

ما در طول روز هزاران کار انجام می دهیم که ممکن است به درست بودن یا نبودنشان فکر نکنیم. اما اگر دقیق تر بررسی کنیم، می توانیم خیلی از فعالیت هایمان را بهتر و صحیح تر انجام دهیم.

در این مقاله 10 فعالیت روزمره را جمع آوری کرده ایم که شاید تمام عمر آن ها را اشتباه انجام می دادیم.

 

10.زنگ هشدار گوشی

هر موقع که بلافاصله از خواب بیدار می شویم و دوباره می خوابیم، یک چرخۀ خواب جدید را شروع می کنیم. اما بدن نمی تواند دوباره یک خواب عمیق توام با آرامش داشته باشد. در واقع این کار فقط باعث خستگی و خواب آلودگی در طول روز می شود.

برای جلوگیری از عواقب منفی این مورد، بایستی در همان بار اول از خواب بیدار شوید تا بدنتان در طول روز پرانرژی باشد.

 

9.مقدار خمیر دندان

لازم نیست مانند تبلیغ های بازرگانی کل سطح مسواک را با خمیردندان بپوشانید. کافی است تنها مقدار کمی از آن را روی مسواک بگذارید. هدف از بین بردن جرم دندان هاست.

 

8.آویختن دستمال توالت

شاید مطرح کردن این مورد کمی قدیمی باشد، اما باید طریقۀ آویختن درست آن را حتما بدانیم. اگر دستمال را برعکس بگذارید، احتمال دارد وقتی می خواهید از آن استفاده کنید، دستتان به دیوار توالت بخورد.

 

7.حمام با آب داغ

پس از یک روز کاری چه چیزی بهتر از یک حمام آب داغ می چسبد؟ بسیاری از افراد دوست دارند ساعت ها صرف آن کنند. اما توصیه می شود بیش از بیست دقیقه زیر دوش آب داغ نمانید؛ زیرا ضربان قلب را افزایش می دهد و باعث پیری پوست می شود.

 

6.قهوۀ صبحگاهی

زود بیدار شدن افراطی برای بدن تنش زاست؛

 به خصوص که باعث افزایش ترشح هورمون کورتیزول(هورمونی که باعث افزایش قند خون می شود) همراه است. اگر بلافاصله بعد از بیدار شدن، قهوه بنوشید، اثر زیادی روی بدنتان نخواهد داشت و با گذشت زمان بدنتان کافئین بیش تری طلب می کند.

محققان توصیه می کنند نوشیدن قهوه در ساعت 9:30 یا سه ساعت پس از بیداری بهتر است و باعث می شود سطح هورمون کورتیزول کاهش یابد.

 

5.شستن دست ها

بسیاری از مردم دست های خود را درست نمی شویند. هر بخش از پوست دست، مثل بین انگشتان و مچ باید خوب شسته شود و شستن دست ها نباید در کمتر از 30-20 ثانیه تمام شود.

 

4.خشک کردن دست ها با خشک کن

می دانید هوای خشک کنی که دست های شما را در سرویس بهداشتی خشک می کند، از کجا می آید؟

بله! همان هوای داخل سرویس بهداشتی است !!!

مطالعات نشان می دهد پس از خشک کردن دست ها با خشک کن، مقداری باکتری به دست شما منتقل شده و روی سطح پوستتان رشد می کند. استفاده از دستمال توالت گزینۀ بهتری است.

 

3.نحوۀ درست استفاده از چسب زخم

چسب زخم را مطابق شکل از دو جهت برش دهید و مثل نمونه دور انگشت خود ببندید. حالا می توانید با خیال راحت و بدون نگرانی از کنده شدن، به کارهای خود برسید.

 

2.خشک کردن ظروف

اگر ظروفتان را پس از شستشو برای خشک شدن دمر روی یک حوله می گذارید، ممکن است بوی کهنگی یا کپک بگیرند. می توانید آن ها را با یک حوله یا دستمال آشپزخانه خشک کنید.

 

1.تنفس

تماشای نفس کشیدن یک کودک، نحوۀ تنفس صحیح را نشان می دهد. آن ها با شکم و دیافراگمشان نفس می کشند. این نوع تنفس، بدن را از اکسیژن غنی می کند و سطح انرژی را افزایش می دهد. تنفس شکمی به شانه و گردن استراحت می دهد و باعث سم زدایی بدن توسط سیستم لنفاوی می شود. علاوه بر این باعث تبادل بهتر گازهای بدن می شود و معده، روده و کبد را التیام می بخشد.

 

منبع: brightsideعادت های اشتباه عادت های روزانه عادت های ناسالم معرفی کتاب عادت های غلط روزانه
نظرات کابران باهوک ریویو

پربازدید ها