خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

چگونه در توييتر ديده شويم؟

چگونه در توييتر ديده شويم؟

چگونه در توييتر ديده شويم؟

هر انسانی به نوبه خود دوست دارد که افکار و نظراتش در سطح جهانی دیده شوند. توییتر ابزاری است که شرایطی را برای افراد فراهم می‌کند تا این خواسته‌شان عملی شود. اما هر چه در توییتر مشهورتر باشید بهتر می‌توانید افکار خود را منتشر کنید و افراد بیشتری هستند که دوست دارند بدانند در سر شما چه می‌گذرد. بیش‏تر افرادی که در توییتر تعداد فالوورهای نجومی دارند کسانی هستند که قبل از آمدن به توییتر شناخته ‏شده بودند. اما این به آن معنی نیست که شما به عنوان یک انسان عادی نمی‌توانید تعداد زیادی فالوور داشته باشید. برای مشهورشدن در توییتر به راه‌کارهای زیر نیاز دارید:

1-مثل یک وبلاگ‌نویس معروف توییت کنید.

-توییتر یک وبلاگ کوچک است که تنها می‌توان در هر پست آن 140حرف نوشت. اما راه‌کارهایی که برای وبلاگ‌نویس خوب ‏شدن وجود دارد، در توییتر نیز کارا است. بدون شک وبلاگی که تنها چند پست معدود و در موضوعات پراکنده دارد هیچ‌وقت نمی‌تواند برای یک مخاطب جذاب باشد.

-برای خود محدوده موضوعی انتخاب کنید اما نه آن‌گونه که تنها 50نفر به آن علاقه‌مند باشند.

-در ابتدای کار چند توییت بنویسید و سپس افراد دیگر را فالو کنید.

-افراد نیوزفید را حریصانه بخوانید تا با توییت‌های خوب آشنا شوید. سعی کنید موضوعات سرگرم‌کننده را هم در میان توییت‌های خود بگنجانید.

-جالب، جذاب و تحریک‌آمیز باشید. از زندگی و رویاهای خودتان صمیمانه صحبت کنید. داستان‌های خوب، خواننده‌های بیشتری را به خود جذب می‌کنند. خواننده‌هایی که سرانجام به خواندن حرف‌های روزانه شما از زندگی‌تان اعتیاد پیدا می‌کنند.

-یک وبلاگ‌نویس خوب وبلاگ‌های دیگر را در صفحه‏اش لینک می‌کند. توییت ‏کننده خوب نیز توییت‌های دیگر را ری‌توییت می‌کند. در هشتگ‌های موضوع مورد نظرتان بگردید و اگر توییت جالب توجهی دیدید آن را ری‏توییت کنید. به این صورت شما نه‌تنها با کاربران دیگر توییتر ارتباط برقرار می‌کنید که به فالوورهای‏تان هم احساس خوبی می‌دهید.

2-وقتی به اندازه کافی کیفیت محتوایی‌تان را بالا بردید به فکر کمیت آن باشید. سعی کنید فاصله بین تعداد افرادی که شما را فالو می‌کنند و افرادی که شما آن‏ها را فالو می‌کنید، فاصله زیادی نباشد. البته بهتر است که تعداد فالوورهایتان بیشتر از آن‌هایی باشد که فالو کرده‌اید. این کاری است که اغلب سلبریتی‌ها می‌کنند. به خاطر داشته باشید که تعداد زیادی آدم را یک‌باره فالو نکنید چرا که آن‏ها می‌توانند شما را به عنوان یک اسپمر به توییتر معرفی کنند.

3-وقتی فالوورهای حساب شما به تعداد معقولی رسید، عده‌ای از آن‏ها را آن‌فالو کرده و عده جدیدی را به لیست خود اضافه کنید ویادتان باشد که اگر تعداد فالوورهای‏تان زیاد شد محدوده موضوعی‌تان را از اساس تغییر ندهید چراکه آن‏ها برای دنبال‏کردن شما دلیل خاصی داشته‌اند.

4-سوال بپرسید.

-یکی از بهترین راه‌ها برای ارتباط ‏برقرارکردن با فالوورهایتان پرسیدن سوال و برقراری دیالوگ با آن‏ها است.

-به فالوورهای‏تان پاسخ دهید. حتی اگر تعداد توییت‌هایی که مخاطب‏شان قرار گرفته ‏اید آن‏قدر زیاد است که فرصت ندارید به همه آن‏ها پاسخ دهید، یک پاسخ یا تشکر کلی برای آن‏ها در نظر بگیرید.

-سرعت عمل داشته باشید و بعد از توییت ‏کردن کامپیوتر را ترک نکنید، چراکه ممکن است همان موقع زمانی برای آغاز یک دیالوگ تازه باشد.

-در ساعاتی توییت کنید که کاربران زیادی در توییتر حضور دارند. مثلا اول صبح یا شب که معمولا همه آنلاین هستند.

-از فالوورهای‏تان بخواهید توییت‌های شما را ری‌توییت کنند.

5- سعی کنید همیشه فعال باشید و زیاد توییت کنید اما نه سرسام‌آور. وقتی شما توییتی را می‌نویسید در تایم‌لاین دیگران دیده می‌شود و اگر تعداد این توییت‌ها بیش‏ازاندازه باشد ممکن است افرادی که شما را نمی‌شناسند کلافه شده و شما را آن‏فالو کنند.

6-افراد را در توییتر خود دسته‌بندی کنید. این کار به شما کمک می‌کند که برای مثال بتوانید توییت‌های افراد نزدیک به خودتان را راحت‌تر و یک‌جا بخوانید.

7-بامزه باشید چراکه معمولا کاربران توییتر وقتی توییت‌های خنده‌دار می‌نویسند دوست‌داشتنی‌تر هستند. حرف‌های طعنه‌آمیز، هوشمندانه و خنده‌دار طرفداران زیادی دارند.

8- از شبکه‌های اجتماعی دیگر که در آن عضو هستید کمک بگیرید و از دوستان‌تان در آن شبکه‌ها بخواهید که شما را در توییتر دنبال کنند.

9-در بحث‌های دوستان‌تان شرکت کنید، هشتگ‌های زیادی را در توییت‌های‌تان به کار ببرید و در رابطه با موضوعات ترند‏شده بنویسید.

البته فراموش نکنید که پیش از توییت‏کردن خوب فکر کنید تا مجبور نباشید، بعد از منتشرکردن آن را پاک کنید که این کار از شجاعت شما و جذابیت صفحه‌تان کم می‌کند.

منبع: مجله روشنشبکه های اجتماعی معرفی کتاب توییتر
نظرات کابران باهوک ریویو