خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

چو فردا شود فکر فردا کنیم

چو فردا شود فکر فردا کنیم

چو فردا شود فکر فردا کنیم

تعلل واهمال کاری امروزه ما در انجام کارها و دلایلی که پس از آن برای موجه جلوه دادن، به سرعت و پشت سرهم ردیف می شود، مصداق بارز ضرب المثل «کار امروز را به فردا مسپار» است.   

در واقع همه ما به نوعی در این حالت قرار گرفته و به نوعی سهل انگاری و به تأخیر افتادن کارهایی که ضرورت بیشتری دارند را آگاهانه تجربه کرده ایم در نتیجه به سرانجام نرساندن کارها در موعد مقرر ما را دچار مشکلات عدیده ای در برنامه های کاری و زندگی کرده است.

 بدی ماجرا زمانی شروع می شود که این تعلل ها به عادت تبدیل شده به طوری که ناخواسته تمرکز فرد را از روی کار مهمی که باید انجام دهد به سوی موارد کم اهمیت تری می کشد. همین دلیل کافی است که عملکرد و نتیجه کارها در بیشتر مواقع با کیفیت پایین تری ارائه شود.

 تنبلی قطعا نمی تواند تنها دلیل این مسئله باشد، بلکه کم کم عادت به تاخیر انداختن کارها در بسیاری از افراد امری اجتناب ناپذیر می شود. شاید برای شما هم جالب باشد که از تمایل افراد به این نوع از سهل انگاری ها با وجود ملموس بودن مشکلاتش و راههای مقابله با آن، بیشتر بدانید پس؛ با ادامه مطالب با ما همراه شوید:

-کمال طلبی و نگرفتن نتیجه ای بیش از حد توقع، یکی از دلایلی است که ما را دچار این وضعیت می کند. شاید شما هم از آن دسته افرادی هستید که احساس می کنید شروع کار در زمانی بهتر برای بی نقص انجام شدنش مناسب تر است.هرچند این موضوع در مواردی مورد تایید است. اما بهتر است که به عادت تبدیل نشود.

-نقطه مقابل مورد بالا مورد آزار دهنده اضطراب و استرس است که ما را با این موضوع بیشتر روبه رو می کند. افراد از شدت اضطراب و استرسی که دارند مدام کار مورد نظر را با وجود اهمیتش به تأخیر می اندازند و آن را با دلایلی چون نداشتن تمرکز و یا حس خوب، مدام به زمانی دیگر موکول می کنند.

-زمانی که تمام حواستان به جای هدف نهایی بر روی مسائل کم اهمیت تری متمرکز می شود به این مشکل، نزدیک تر می شوید.

-افرادی که در تصمیم گیری دچار مشکل هستند و همیشه به حمایت دیگران احتیاج دارند در به تعویق انداختن کارها گوی سبقت را از دیگران می ربایند. 

«راه ها و تکنیک هایی ساده برای غلبه در به تعویق انداختن کارها»

-بهتر است آستانه تحملتان را کمی بالاتر ببرید و به نحوی خوشبینانه تر با ناملایمات پیش رو مواجه شوید و با اعتماد به نفس بیشتری تلاشتان را برای به اتمام رساندن کارها انجام دهید.

-اولین و بهترین کاری که باید انجام دهید آگاهی نسبت به عوامل، رفتارها و تفکراتی است که شما را به این سمت و سو سوق می دهد. اگر وقت کافی برای رسیدگی به کارهایتان را ندارید بهتر است از تکنیک های مدیرت زمان بهره مند شوید برای مثال : با تقسیم کارها به وظایف کوچکتر خودتان را برای اتمام هر کار متعهد و تشویق کنید با این روش هراس و دلهره در وجودتان کمرنگ تر از گذشته می شود.   

-تمرکزتان را بر روی نتایج مثبت انجام کار بگذارید تا با حس و حالی بهتر و با انگیزه ای قوی کارها را انجام دهید. برای این کار بهتر است انتظارات واقع گرانه ای از خودتان داشته باشید و با برنامه ریزی منطقی در انجام کارها بیشتر درگیر اضطراب و استرس نشوید.  

یکی از راه هایی که می تواند انگیزه شما را برای انجام دادن کارها ترغیب کند در جریان گذاشتن بعضی از اهداف با دوستان و خانواده است. اینگونه خودتان را در معرض جوابگویی به آنها در مورد سرنوشت هدفتان قرار می دهید و این انگیزه ای می شود برای به اتمام رساندن.مطالب مرتبط

روز جهانی سلامت روان
گاهی شاد و گاهی غمگین!
مرز خطرناک احساس های افراطی

نظرات کابران باهوک ریویو