خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

طنین مشترک سه سرنوشت

طنین مشترک سه سرنوشت

طنین مشترک سه سرنوشت

مجموعه ی سه جلدی اکو، به نویسندگی پم مونیوس رایان، محصول سال 2015 است. این کتاب برای گروه سنی د ترجمه شده است.

اما چندان پایبند به این رده بندی سنی نباشید. در هر سن و سالی خواندن این کتاب خالی از لطف نیست.

در هر سه کتاب به طور مشترک شاهد رویایی سه کودک با مشکلات خاص خودشان هستیم. این سه کودک در سه داستان مجزا به هم پیوند می خورند. شاید برایتان جالب باشد که این پیوند سه کودک و درواقع سه زندگی و سرنوشت، تنها از طریق یک ساز دهنی کوچک رخ می دهد.

جلد اول این مجموعه، با نام داستان فردریش، از پسری می گوید که استعدادش در موسیقی شاهکار است. او بعد از ثبات قدرت هیتلر، به همراه خواهر و پدرش در آلمان زندگی می کند. از زمانی که به دنیا آمد با یک ماه گرفتگی بزرگ روی صورتش، مورد تمسخر بچه های دیگر قرار گرفت. به خاطر همین ماه گرفتگی، دولت درصدد مقطوع النسل کردن او و دیگر مبتلایان است تا نسل های بعدی را از این ایراد ظاهری حفظ کنند.

به همین خاطر فردریش تصمیم به فرار می گیرد. پس از آن او به نقطه مشترک این سه داستان، یعنی سازدهنی جادویی دست پیدا می کند. همان سازی که به تو قدرت و صبر می دهد تا برای پیدا کردن راه و تغییر سرنوشت سرشار از زندگی و امید شوی.

فردریش به اطرافش نگاه کرد تا مطمئن شود کسی او را نمی بیند و برای آخرین بار، توی ساز دهنی ای که به او اعتماد به نفس و اراده بخشیده بود، دمید.

صدای آکورد پر از امید

 دستش را روی حرف M کشید و آن را داخل یک جعبه گذاشت. وقتی درش را بست، احساس کرد قلبش تیر کشید. جعبه ی سازدهنی را کنار تعداد زیادی جعبه ی دیگر گذاشت. آن ها به زودی داخل صندوق های بزرگ قرار می گرفتند و با قطار برقی به کشتی های باری می رسیدند.

جلد دوم این مجموعه نیز، داستان مایک نام دارد. پس از دو سال این ساز جادویی به دست مایک فلانری، نوازنده ی با استعداد پیانو می رسد. مایک با برادر کوچک ترش در یکی از پرورشگاه های پنسیلوانیا زندگی می کند .این دو برادر در جستجوی خانواده ای هستند که سرپرستی آن ها را به عهده بگیرد. پیدا کردن این ساز، توسط مایک، مسیر زندگی او را به سوی تغییرات مثبت و راه های پرفروغ امید می کشاند.

 در جلد سوم داستان به نام آیوی است. آیویلوپز که به همراه خانواده اش به کالیفرنیا نقل مکان کرده اند، حس تنهایی و غم دارد. زیرا دوستانش و تمام آن چیزهایی که قبلا داشته است، را از دست داده است. به علاوه در کالیفرنیا هیچ کس آن ها را به عنوان آمریکایی نپذیرفته است و برخوردهای آزاردهنده ای با آن ها دارند. در این گیر و دار آیوی به سازدهنی جادویی می رسد و عاشق آن می شود.

این مجموعه را انتشارات پرتقال با تیراژ 1000 نسخه روانه بازار کرد.

پم مونیوس رایان، بیش از چهل جلد کتاب برای گروه سنی نوجوان و جوان به چاپ رسانده است. او برای کتاب هایش تاکنون جوایز زیادی را کسب کرده است. از جمله جوایز audie award ، کتاب افتخاری نیوبری، willa cather یا pen usa.

این مجموعه نیز برنده 4 جایزه ی newbery honor , kirkus2015 , audie award2016  و  ALA2016 بوده است.داستان نوجوان معرفی کتاب مجموعه سه جلدی اکو انتشارات پرتقالمطالب مرتبط

چرا کتاب  در قطع های متفاوت چاپ می شود؟!
جلد کتاب هویتی خاص برای آن
بزرگترین سخنور مشرق زمین

نظرات کابران باهوک ریویو

الهه خدابنده لو

  1397/06/15 09:50:38

چه جالب..دوست دارم بخونم.

0 0