خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

ثروتی هنگفت به لطف خلق دنیای جادو

ثروتی هنگفت به لطف خلق دنیای جادو

ثروتی هنگفت به لطف خلق دنیای جادو

آیا نوشتن آب و نان می شود یا نه؟ انگشت شمارند کسانی که جواب این سوال برای آنها نه تنها به خوبی تحقق یافته بلکه آنها را در صدر ثروتمندترین های جهان نیز قرار داده است. شاید با خواندن این مطالب نگرش شما نسبت به نوشتن و نویسندگی کمی تغییر کند و یا میزان تفاوت درآمدزایی در ادبیات کشورمان را نسبت به دیگر کشورها به وضوح لمس کنید.

اما در لیست نویسندگان ثروتمند افرادی چون جیمز پترسون که سالیان متوالی این رتبه را از آن خود کرده بود تا دن بروان،جان گرین،نورارابرتز،جف کینی و بالاخره نویسنده نام آشنای ایرانی ها دنیل استیل و بسیاری دیگر مانند رولینگ قرار دارند نویسنده ای که از شکوفا شدن رویاهایش در قصه شگفت انگیز و ماندگار چندین نسل یعنی؛ هری پاتر بیشتر سخن خواهیم گفت.

آیا استعدادی خارق العاده و رمز و راز هایی در نوشتن وجود دارد ؟ و یا استفاده های ابزاری از رسانه ها توانسته این افراد را در این موقعیت های خیره کننده قرار دهد؟

رسیدن به جواب رمز و راز نویسندگی به نظر چیزی جز خلاقیت و مهارت در داستان گویی نیست.

به نقل از گوستاو فلوبر نویسندۀ مشهور فرانسوی:« داستان همان چیزی است که شما سر میز کافه برای دوستتان تعریف می‌کنید، اگر دوستتان به حرف شما گوش می‌دهد یعنی مهارت ‌داستان‌گویی دارید، اگر نه که باید تمرین کنید. چون همۀ ما آدم‌ها ذاتاٌ قصه‌گو هستیم.»

مالکول گلدول، جولیا کامرون و بسیاری از نویسندگان دیگر نیز به علت  مهارتشان در داستان گویی و بیان موضوع های مختلف به صورت داستان و تخیل که بر صفحات کاغذ می آورند نمونه بارز اینگونه توانمندی ها در هنر نویسندگی محسوب می شوند.

در واقع قلم ابزاری برای نفوذ و تأثیر گذاری در قلب و ذهن دیگران ، راهی پر سود همراه با شهرتی جهانی برای نویسندگان مختلف پدید آورد. راهی که هم اکنون هم بسیاری از نویسندگان جوان در آن سوی مرزها از آن پیروی و رتبه نویسندگان مشهور را در این رده بندی جابه جا می کنند. کاری که در صنعت نشر و اوضاع نابسامان کتابخوانی در ایران برای نویسندگان جوان محال و دور از دسترس نمود می کند.

اما قرار نیست با این اوصاف دست از رویاها و تلاش هم بر داریم. خواندن و دانستن زندگی بسیاری از افراد که در شرایطی نا ممکن آستین ها را بالا زدند و نتیجه تلاش هایشان بسیار چشمگیر در دنیای جادویی ادبیات به نمایش در آمد، انگیزه ها را برای پیشبرد اهداف قوی تر و پاها را برای ادمه راه پرتوان تر خواهد کرد.

امروز به مناسبت سالروز تولد جی کی رولینگ و از آنجایی که همیشه شنیدن داستان زندگی ثروتمندان جالب بوده نگاهی کوتاه به زندگی خالق نویسنده هری پاتر می اندازیم :

«جی کی رولینگ»

برای به سرانجام رساندن یک رویا، تجربه از طریق راه های مختلف و بهره وری درست و مناسب آن در هر زمانی  می تواند راه گشا باشد. امری مهم که رولینگ آن را به سرانجام رسانید و از زمان تاخیر قطار منچستر به لندن بهترین بهره را برد و غرق در رویای خود طرح  و ایده اولیه داستان مهیج هری پاتر در ذهنش پدیدار شد تا در زمانی نه چندان طولانی او را بر فراز ثروتمندترین های جهان قرار دهد.

هفت سال را با تمام سختی هایی که در زندگیش اتفاق افتاد در فقر گذراند. او با نوشتن داستانی مهیج  دست به خلق شخصیت های باور پذیری زد وبا نوشته هایش خاطرات و لحظات زیبایی را در ذهن بسیاری از نوجوانان به تصویر کشید.    

 و سرانجام این کودکان و نوجوانان بودند که قصه تلخ زندگی او را با خواندن داستانش در هری پاتر تبدیل به قصه ای شاد و زندگیِ مرفه کردند. داستانی که پس از نوشتن بارها به وسیله ناشران مختلفی رد شد و سپس ناجی داستان کسی نبود جز کودک هشت ساله مدیر انتشارات بلومزبری وعلاقه فراوانی که نسبت به خواندن ادامه داستان از خود نشان داد. رغبت کودک برای خواندن نوشته ها مدیر انتشارات را نسبت به چاپ داستان البته با تغییر نام نویسنده که کسی متوجه زن بودنش نشود، ترغیب کرد. چاپ اولیه با هزار نسخه منتشر شد و با موفقیتش نه تنها دنیای داستان های کودکان و نوجوانان را دچار تغییرات گسترده ای کرد. بلکه کم کم فیلم ها یکی پس از دیگری با محوریت داستانش بر روی صفحه سینما ها رفت و جوایز و ثروت هنگفتی را برای او رقم زد. به این ترتیب نوشتن هیچ گاه برای رولینگ تمام نشد و او داستان های مختلفی را از هری پاتر نوشت که با موفقیت های بیشماری همراه شد. این خلاصه ای کوتاهی از زندگی نویسنده انگلیسی است که سالهاست نامش در صدر ثروتمندترین نویسنده زن جهان قرار دارد.  نویسنده هری پاتر معرفی کتاب جی کی رولینگ ثروتمندترین نویسنده جهانمطالب مرتبط

چرا کتاب  در قطع های متفاوت چاپ می شود؟!
جلد کتاب هویتی خاص برای آن
بزرگترین سخنور مشرق زمین

نظرات کابران باهوک ریویو