خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

سیطره جدیدِ والت دیسنی

سیطره جدیدِ والت دیسنی

سیطره جدیدِ والت دیسنی

در هفته جاری یک فیلم تازه که محصول کمپانی و الت‌دیسنی است، رقابتی جالب با قسمت ششم فیلم اکشن و جاسوسی «مأموریت غیرممکن» برسر عنوان پرفروش‌ترین فیلم امریکای شمالی داشته و آن فیلم کاری نیست بجز ادامه‌ای بر ماجراهای «کریستوفر رابین». این فیلم که برداشتی از کتاب رمان کودکانه و پرطرفدار «وینی. د. پو» است از ترکیبی از بازیگران زنده و کاراکترهای کارتونی و البته فناوری‌های شگفت‌انگیز CGI بهره می‌برد.

در این فیلم «اوان مک گرگور» بازیگر معروف اسکاتلندی مقیم هالیوود که در 20 سال اخیر در فیلم‌های مطرح پر تعدادی شرکت کرده است، نقش اصلی را در کنار هیلی‌ات ول بازی کرده است و از صداپیشه‌های مجربی مثل جیم کامینگز و بردگارت هم بهره‌گیری شده است. 

در این فیلم ادامه ماجراهای کریستوفر رابین را شاهدیم که رشد کرده و دیگر بچه نیست و به‌ تبع آن حس جادویی و قوه تخیل فوق‌العاده‌اش را از دست داده، اما وقتی دوست قدیمی و خرس محبوبش یعنی Winnie The Pooh را از نو ملاقات می‌کند، زندگی برایش معنا و تجلی تازه‌ای می‌یابد.
از بهار 2015 تا به‌حال تدابیر و تصمیم‌های مربوط به ساخت یک نسخه ادغامی از وینی‌پو و فیلمی که هم آدم‌های زنده در آن مشاهده شوند و هم شخصیت‌های کارتونی دنیا را روی سرشان بگذارند، ابتدا در بهار 2015 در والت‌دیسنی که همچنان قدیمی‌ترین، معتبرترین و محبوب‌ترین کمپانی کارتون ساز جهان است، به تصویب رسید و پس‌از استخدام مارک فورستر به‌عنوان کارگردان و اوان مک گرگور به‌عنوان ستاره اصلی، کارهای اجرایی از آگوست 2017 آغاز شد و چهارماه طول کشید.

حاصل کار آنها فیلمی است که هر کسی و حتی بزرگسالان جدی از شیرینی آن لذت می‌برند و ماجراها به قدری رؤیایی و پاک و انسانی است که فقط در کارخانه‌های رؤیاسازی سینمایی می‌توان آن را تصور و باور و درجهان فعلی که سرشار از عنادها است، به‌عنوان زنگ تفریح تماشا و تحسین کرد.

اوج شادی‌ها و شیرینی‌ها وقتی است که کریستوفر رابین تصمیم به رفتن به مدرسه‌ای شبانه‌روزی می‌گیرد و در نتیجه دوستان و همدم‌های او که فقط به‌ظاهر حیوانند (و دل‌هایی رحیم‌تر و رقیق‌تر از بخشنده‌ترین انسان‌ها دارند) برای او میهمانی خداحافظی می‌گذارند. رابین به‌ وینی می‌گوید هرگز او را فراموش نمی‌کند اما تیگر، پیگلت، ایوره، کانگا، رو، اول و خرگوشه هم که سایر کاراکترهای اصلی این سری داستان‌ها هستند، در این میهمانی حاضرند و بخشی ازفرآیند رشد رابین را تکوین می‌کنند.

او به مدرسه مورد بحث می‌رود و مرگ نابهنگام پدرش و بازگشت پو به سمت او سبب می‌شود تکامل اخلاقی و اجتماعی رابین کامل و این فیلم تازه به‌رغم تمامی کودکانه بودنش تبدیل به یکی از هدایا و بسته‌های شیرین فرهنگی تابستان 2018 شود.
سیطره‌ای دوماهه شروع پخش گسترده این فیلم در بیش‌از 35 کشور دنیا از شنبه 13 مرداد نوید یک فروش عالی را برای «کریستوفر رابین» می‌دهد.

منبع: روزنامه ایران 
نظرات کابران باهوک ریویو